Suat Toktaş kimdir?

Suat Toktaş, deneyimli gazeteci. Suat Toktaş, 2020-2022 yılları arasında Halk TV’nin genel yayın yönetmenliğini ve Ankara temsilciliğini yaptı.

1968 Elazığ doğumlu Suat Toktaş, 1988 yılında Ankara’da Günaydın Gazetesi’nde muhabir olarak mesleğe başladı. 3,5 yıllık yazılı basın deneyiminin ardından televizyon sektörüne geçti.

HBB, Star, Kanal D, ATV ve BRT gibi kanallarda toplumsal olaylar, çalışma hayatı, siyaset ve Meclis muhabirliği, ardından editörlük yaptı.

Suat Toktaş kimdir?

1999 yılında CNN Türk’e geçen Suat Toktaş, kanalda önce Ankara, ardından İstanbul’da editörlük ve haber müdürlüğü görevlerinde bulundu. 10 yıllık CNN Türk deneyiminin ardından Habertürk Televizyonu’na geçen Toktaş, 5 yıl boyunca haber merkezinin başındaydı.

Deneyimli televizyoncu, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra Haber Global’i kurup, yayına geçirdikten sonra kanal ile yollarını ayırdı. Toktaş son olarak Youtube’dan yayın yapan Babıali TV’de günlük, TV 5 Televizyonu’nda ise haftalık siyasi tartışma programı yapıyordu.

2020 yılında Halk TV genel yayın yönetmenliği ve Ankara temsilciliğini yapmaya başlayan Toktaş, 2022’de görevinden ayrıldı.