Pokémon GO Akın nedir? – Kazanmak için ipuçları

Zamanlar, ipuçları ve nasıl çalıştıkları dahil olmak üzere Pokemon Go baskınları (Raid) hakkında bilmeniz gereken her şey.

Pokemon Go akınları (Raid) oyunun temel bir bileşenidir ve arzunuz Pokedex’i tamamlamaksa kesinlikle katılmanız gereklidir, ancak maalesef bunlarda sınırlamalar vardır. Birincisi, üç yıldızın üzerindeki herhangi bir akın, antrenörlerin beraber savaşmasını gerektirecektir, çünkü bunu tek başınıza yapamayacaksınız. Ayrıca akınlar günlük bir kez olmak üzere sınırlandırılmıştır. Pokemon Go akınlarının tam olarak ne olduğunu ve bunları nasıl tamamlayacağınızı merak ediyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi okumaya devam edin.

Pokemon Go, 2016 yazından beri var ve akınlar ilk başta mevcut olmasa da, bir süredir oyundaydılar, bu yüzden çoğu oyuncu tek ya da iki akına katılma deneyimine sahip. Henüz herhangi bir Pokemon Go akını yapmadıysanız ve ne olduklarından bile emin değilseniz, korkmayın. Pokemon Go’daki akın boss’ları, arkadaşlarınızla birlikte alaşağı etmek için kullanabileceğiniz büyük boyutlu normal Pokemon’dur. Bazılarını yenmek kolaydır, ancak diğerleri için, bir şansa sahip olmak için bir grup arkadaşınızı yanınızda getirmeniz gerekir.

Pokemon Go akın patronları, Pokemon Go’da belirli Pokemonları elde etmenin tek yolu olabilir, bu yüzden onlara sık sık katılmasanız bile, fırsat ortaya çıktığında nasıl çalıştıklarını bilmek yararlıdır.

pokemon-go-raid-nedir

Pokemon Go akın nasıl yapılır?

Pokemon Go akınları, ilçe ve şehirlerde göreceğiniz çok daha uzun PokéDurak’lar olan Spor Salonunda özel olarak bulunur. Spor Salonu kontrolü hangi takımın elinde olursa olsun, herkes akın göründüğünde, üstte renkli bir yumurta ile gösterilen bir akına katılabilir. Buna bir saatten geriye doğru sayan bir zamanlayıcı eşlik edecek, bu nedenle Pokemon Go topluluklarının oyuncuları bir araya getirip alaşağı etmeleri için yeterli hazırlık süresi olacak.

Spor Salonuna bakarken köşedeki yumurta simgesine dokunmak ne kadar zor olduğunu ortaya çıkaracaktır. Yumurtanın üzerindeki canavar yüzlerinin miktarı, renkleri ile Spor Salonu seviyesini temsil eder. Birinci seviye akınlar her zaman pembe, üçüncü seviye akınlar sarı, beşinci seviye akınlar ise beyaz çizgili mor renkte olacak.

Pokemon Go akını yapmak için, yumurtadan çıktıktan sonraki 45 dakika içinde ilgili Spor Salonunda olmanız yeterlidir. Günün ilk Spor Salonu ve PokéDurak dönüşünde günde bir kez ücretsiz olarak verilen bir Raid Pass’ınız olduğu sürece, akın boss’u alt etme şansınız olabilir. Günde birden fazla akın yapmak istiyorsanız, oyun içi mağazadan her biri 100 jeton karşılığında Premium akın Pasoları alabilirsiniz.

Pokemon Go akın zamanları

Genel olarak, Pokemon Go akın saatleri tamamen rastgeledir. Bir yumurtanın belirli bir Spor Salonunun üzerinde ne zaman görüneceğini ya da Pokemon’un hangi yumurtadan çıkacağını bilmenin bir yolu yok, ancak birkaç kural var.

Pokemon Go akın yumurtaları yalnızca yerel saatle 5:30 ve 19:45 arasında ortaya çıkacak. Bu, akın patronların yumurtadan çıktıktan sonra 6:30 – 21:30 saatleri arasında müsait olacağı anlamına gelir. Bunun nedeni, Niantic’in bariz nedenlerden ötürü gece yarısı oyuncuların sokaklarda dolaşmasını istememesidir. Bununla birlikte, sizi davet edebilecek bir arkadaşınız ve Remote Raid Pass’ınız olması koşuluyla, farklı saat dilimlerinde uzaktan akınlara katılabilirsiniz.

Her Çarşamba, yerel saatle 18:00-19:00 arası akın Saati olacaktır. Bu, çevredeki Spor Salonlarının çoğunun, hepsi olmasa da, o sırada hangi efsanevi Pokemon’un yumurtadaysa, beşinci seviye akınlar oluşturacağı zamandır. Bu sık sık değişir, bu nedenle en son efsanevi akın patronları anahtarı hakkında ayrıntılar için oyun içi haberler bölümünü kontrol ettiğinizden emin olun.

pokemon-go-raid-ipuclari

Pokemon Go akın ipuçları

Beşinci seviye bir akın görüyorsanız, ancak üstesinden gelebileceğiniz en az birkaç oyuncunuz yoksa, unutun. Yalnız oyuncular, birinci seviye akınlara güvenilir bir şekilde sadık kalabilirler, çünkü bu akın boss’ları nadiren büyük bir mücadeleyi kazanırlar. Sağlıkları düşüktür ve 20. seviyeyi aştığınız sürece, onları kendi başınıza kolaylıkla yenebileceksiniz.

Seviye üç akınlar, işlerin zorlaşmaya başladığı yerdir ve eğer tek başınıza oynuyorsanız, savaşacağınız Pokemon akını boss’unu bazen yenemeyebilirsiniz. Yine de birkaç kişiyle birlikte savaşıyorsanız, o zaman çok fazla sorun yaşamazsınız, özellikle hepiniz seviye 30 veya daha yüksekse.

Beşinci seviye akınlar için birkaç arkadaşınızın yardımını almalısınız. Bu akınlar yaklaşık 30.000 boss CP’den 50.000’e kadar değişebilir ve bunları tek başınıza tamamlayamazsınız. Mevcut akın havuzunda hangi Pokemon’un olduğuna bağlı olarak efsanevi Pokemon’u ve diğer münhasırları yakalayabileceğiniz yer burasıdır.