2024’te çıkacak Marvel filmleri ve dizileri

2023, Marvel Studios için geçmiş yıllar kadar ilginç görünüyor, ancak planlanan sürümleri şimdiye kadar söyledikleri her şeyi kökten değiştirmeyi vaat ediyor. Filmlerin hikâyesini tamamlayan dizilerle destanı sürdürmenin anlatı modeli devam ediyor ve en yoğun 12 ayı vaat ediyor.

İlki Ant-Man and the Wasp olacak: Quantumania, tüm hayranların da bildiği gibi Paul Rudd’un canlandırdığı süper kahraman için bir dönüm noktası olmasının yanı sıra bu yeni dizinin yeni Thanos’unu da sunacak. Jonathan Majors’ın canlandırdığı Fatih Kang. Bunlar daha şimdiden Avengers filmlerine yakışır bir olay olarak sunulan diziler, MCU’ya veda edecek diziler olacak ve son yıllarda neredeyse hiç tanımadığımız karakterlerin daha çok tanıtılması izleyecek. Hepsini bilmek ister misiniz? Okumaya devam edin.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

ant-man-wasp-quantumania

Çıkış tarihi: 17 Şubat 2023. Bunun, Scott Lang’ın MCU’daki Karınca Adam’ının sonu olup olmayacağını bilmiyoruz, bildiğimiz şey, bunun belirleyici bir film olacağı. Ve sadece Loki’deki varyantının ötesinde Kang’ı değil, aynı zamanda içindeki Kuantum Krallığını da tanıyacağız. Alakalı olup olmadığına ekranda karar verilecek, ancak Ant-Man ve Wasp’ta olanlar sayesinde evrenin Avengers: Endgame’de kurtarılabileceğini unutmamalıyız.

What If…? – 2. Sezon

What If

Çıkış tarihi: 2023’ün ilk çeyreği. Marvel’in en ürkütücü animasyon dizisi ikinci sezon için geri dönecek ve bu sefer izleyiciler onu atlayamayacaklarını bilecekler. Başka bir tarzı olduğu aşikar olsa da olay örgüsü sadece filmlerde daha önce görülmüş durumlara gönderme yapmakla kalmıyor, seride de sonuçları olabilecek durumlara gönderme yapıyor. Bunun kanıtı, olay örgüsünü paylaştıklarını doğrulamamış olmalarına rağmen, birçok varyantın ilk bölüm grubunda çok benzer bir şekilde görülebildiği Doctor Strange in the Multiverse of Madness’tır. Bunda çok daha riskli tartışmalar bekleniyor.

Secret Invasion

secret-invasion-marvel

Çıkış tarihi: İlkbahar 2023. Bu yıl aynı zamanda Marvel tarihinin en büyük olaylarından biri olan Secret Invasion’a da sahne olacak. Captain Marvel’ı görünce Spider-Man: Far From Home’da ve WandaVision’ın sonunda tekrar etmeye devam ettikleri Skrull’ların Dünya’daki olumlu rolüne şaşıran birçok kişi vardı. Ancak ateşkes sona erecek gibi görünüyor. Şimdi, Skrull’lar insanlara sızacak ve Kaptan Amerika seviyesinde bir casus gerilimi bırakacak. Samuel L. Jackson veya Cobie Smulders gibi efsanevi Marvel aktörlerinin yanı sıra Emily gibi yeni eklemeler göreceğiz. Hikayenin çeşitli kahramanları bir araya getirmesi bekleniyor…

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol 3

Çıkış tarihi: 5 Mayıs 2023. Bu sefer zaten İntikamcılar’ın bir parçası olan, birden fazla kez evreni kurtaran ve en önemli görevlerden biriyle yüzleşen bazı muhafızları göreceğiz. Sonsuzluk Savaşı’nda başına gelenler zaten bilinen Gamora, filmin kilit noktalarından biri olacak ve sonunda Rocket’ın kökenini derinlemesine öğreneceğiz. Bu da yetmezmiş gibi, yepyeni Adam Warlock, MCU yıldız grubuna veda etmek için ortalıkta dolanacak ve yönetmeninin zaten bu takımın sonu olacağını doğruladı.

Loki – 2. Sezon

Loki

Çıkış tarihi: Yaz 2023. Loki, sözde bir veda ettikten sonra 2012’de Yenilmezler’i ve Disney+’ta bir diziyi yeniden bir araya getirmeyi başardı, öyleyse nasıl olur da ikinci sezonu olmaz? Neye odaklanacağı bilinmiyor, ancak çoklu evreni keşfetmeye devam ederlerse yedekleyecekleri malzeme olduğu açık. Loki, MCU’da Kang’ın bir çeşidiyle etkileşime giren ilk karakterdi ve şimdi her şeye hükmettiği gerçeklikte. İşini tekrar yapacak mı yoksa çoklu evreni kurtarmaya mı çalışacak?

The Marvels

The Marvels

Çıkış tarihi: 28 Temmuz 2023. Kaptan Marvel’in devamı, olası tüm beklentileri aşmayı vaat ediyorlar. Carol Danvers’a hayatında yapacak çok şeyi olan iki kadın Kamala Khan ve Monica Rambeau eşlik edecek: biri en büyük hayranı, diğeri ise eski en iyi arkadaşının kızı. Bu tamamen iki diziye dayanan ikinci MCU filmi olacak.

X-Men ’97

X-Men 97

Çıkış tarihi: Sonbahar 2023. Disney Plus’ta yayınlanacak. Yeni dizide Rogue, Beast, Gambit, Jean Grey, Wolverine, Storm, Jubilee ve Cyclops gibi Marvel kahramanları yer alacak. Bu yılın sonlarında Disney Plus’a gelecek.

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man Across the Spider-Verse

Çıkış tarihi: 2 Haziran 2023. Spider-Man: Across the Spider-Verse’i 2023’ün en çok beklenen Marvel projelerinden biri. Oscar Isaac’in Spider-Verse üzerine yeni bir uyarlamasında oynadığı bir CGI yapımıdır.

Marvel’s Moon Girl and Devil Dinosaur

Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur

Çıkış tarihi: 13 Şubat 2023. Animasyonlu TV dizisi, bir zaman girdabı aracılığıyla yanlışlıkla günümüz New York City’sine bir T-Rex getiren Lunella adlı 13 yaşındaki bir süper dâhiyi konu alıyor.

Kraven the Hunter

Kraven the Hunter

Çıkış tarihi: 6 Ekim 2023. Çıkış tarihi onaylansa da, filmin konusunun çoğu hala gizemle örtülüyor. Aaron Taylor-Johnson’ın büyük oyun avcısı Sergei Kravinoff olarak oynayacağını biliyoruz. Çizgi roman dünyasında Spider-Man’in düşmanı olan Kraven’in Marvel hayranlarını epey heyecanlandıracağı kesin olan filmde Spider-Man ile yüz yüze gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Ironheart

ironheart

Çıkış tarihi: 2023’ün son çeyreği. Riri Williams, Wakanda Forever’da şimdiden binlerce izleyicinin kalbini fethetti ve şimdi bunu kendi solo serisinde göreceğiz. Ironheart, MCU’daki en efsanevi kahramandan görevi devralacak, ancak bunu elbette kendi özüyle yapacak. Her şey onun Spider-Man: Homecoming tarzında bir macerada rol alabileceğini gösteriyor gibi görünse de, Black Panther’in ülkesinde yaptığı kostümü iade edip etmeyeceklerini bilmiyoruz. Ve henüz hiçbir şey onaylanmasa da, motorları ısıtmaya ve hayranları önümüzdeki yıllarda planlanan serilerden bir diğeri olan Armor Wars’a hazırlamaya hizmet edebilir.

Echo

echo-marvel

Çıkış tarihi: 2023’ün son çeyreği. Ojo de Halcón çok şey verdi, ancak yaptığı tüm geri dönüşler ve sunumlar arasında Echo’lu olan dikkat çekici bir şekilde öne çıktı. Maya Lopez, New York’un en korkulan suç ekiplerinden birinin lideriydi, ancak bu sefer köklerine dönecek. Gerisi hala bir muamma. Üvey amcası Kingpin olay örgüsünde çok yer alabilirdi. Daredevil ile bir crossover olur mu bilemiyoruz.

Blade

Blade Marvel

Çıkış tarihi: 9 Kasım 2023. Blade’in MCU’ya dönüşü hakkında çok az şey biliniyor. Bu kez başrolde Mahershala Ali var, ancak onun yarı insan, yarı vampir olduğunu ve kendi türüne karşı savaştığını biliyoruz. Ve burada da aynısını yapacak. En akıllıları onu zaten Marvel Stüdyolarında görmüş ya da daha doğrusu Kit Harrington’ın karakterine bir kılıç verdiği Eternals’ın kredi sonrası sahnesinde duymuşlardır.

Agatha: Coven of Chaos

agatha-house-of-harkness

Çıkış tarihi: Kış 2023. WandaVision’ın en beklenmedik yan ürünü, serinin büyük kötü adamı olarak ortaya çıkan Agatha karakteriyle gelecek. Wanda’nın gücüne göz diktiği açık ve henüz elde edememiş olsa da, kendi solo macerasında sahip olduğundan daha fazla sihir biriktirmek için her şeyi yapacak. İmza atan isimlerden birinin Heartstopper’ın başkahramanlarından Joe Locke olduğu biliniyor; ve rolü henüz açıklanmamış olsa da, birçok kişi onun Wanda Maximoff’un telekinetik güçlerine sahip oğlu Wiccan olabileceğine inanıyor. Yılı şık bir şekilde kapatma sözü vermesine rağmen ne yapacaklarını bilmiyoruz.