Beykoz Çiftlik Meydan Parkı Çavuşbaşı nerede?

Beykoz Çavuşbaşı’ndaki Çiftlik Meydan Parkı’na ulaşmak isteyenler, Çiftlik Meydan Parkı yol tarifi rehberi ile Çavuşbaşı Çiftlik Meydan Parkı’na kolaylıkla ulaşabilirler.

Çavuşbaşı Çiftlik Meydanı, Beykoz Mehmet Akif Ersoy Parkı ile Bozo Caddesi arasında bulunuyor. Beykoz Çavuşbaşı Çiftlik Mahalle Parkı olarak bilinen park alanına, Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Ek Hizmet Binası yanındaki yoldan ulaşabilirsiniz.

Çiftlik Meydan Parkı projesi

İstanbul Beykoz’da Çavuşbaşı’nda Çiftlik Meydanı için yeşil alanları, çocuk oyun parkı, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları olan Çiftlik Mahallesi Meydan Düzenleme Projesi başladı. Projeyle beraber mahalle sakinleri ihtiyaç duydukları sosyal alanlara kavuşacak.

beykoz-cavusbasi-meydan-projesi

Çavuşbaşı’na prestij ve hareketlilik kazandıracak meydan düzenleme projesi kapsamında vatandaşların dinlenip nefes alacağı toplam 8 bin 506 M2’lik yeşil alan ve 2 bin 500 M2 sert zemin çalışması yapılacak.

İlçe sakinlerinin spor ve sağlıklı yaşamla buluşması için 1050 metre yürüyüş yolu, 450 metre bisiklet yolu ve 823 m2’lik fitness alanı kurulacak. Vatandaşların ailecek vakit geçireceği meydana kent estetiğine uygun 80 m ahşap oturma alanı, 80 adet bank ve 10 adet pergola monte edilecek.

beykoz ciftlik meydani

Projede yer alan bin 714 m2’lik Çocuk Oyun Alanı, modern oyun gruplarıyla donatılacak, gençlerin spor yapacağı 755 m2’lik basket sahası yapılacak. Zemin drenaj sistemi, beton ve yeşil alan toprak serim çalışmalarıyla başlayan proje tamamlandığında Çiftlik Mahallesi’nin çehresi cazibe merkezi olacak.