Kartal sahili hakkında bilgiler

İstanbul’un Kartal ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte Kartallılar kendini sahil bandına ve yeşil alanlara atıyor. Kartallıların hafta tatillerinin tadını çıkartmak için adeta sahile akın etmelerinin en önemli nedeni, sahilin Kartal’da gidilebilecek tek rekreasyon alanı olmasıdır. Bu rehberde, Kartal sahili hakkında bilgiler vereceğiz.

Özellikle vatandaşların yaz aylarında uğrak yeri olan sahil kenarı özellikle gençler Kartal sahil bandındaki parklardaki yeşil çimlerde oturmayı tercih ederler. Ancak kötü yanı, sahil yolunda trafik tıkanıklıkları oluşur. Kartal sahilinde çok sayıda restoran bulunur. Aynı zamanda çim alanlar, basketbol sahaları, süper marketleri, kafeler, fast-food zincirleri hizmet verir.

kartal-sahil-yolu-baglanti
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal sahil rehberi

Kartal sahiline doğrudan bağlantılı çok sayıda Marmaray durağı bulunur. Yunus durağı sahile 5 dakika uzaklıkta ve sahil kenarında İstMarina AVM bulunur. Kartal durağı sahile 3 dakika mesafede ve Kartal’ın merkezine açılır. Başak durağı sahile 3 dakika mesafede ve basketbol potaları ile Migros marketine yakındır.

Kartal sahilinde Kartal merkezinde vapur iskelesi bulunur. Balıkçılar da bu taraftadır. Balık restoranlarında balık yiyebilirsiniz. Atalar tarafında içkili canlı müzikli restoranlar bulunur. Başak tarafında daha eğlenceli yerleri keşfedebilirsiniz. Sahilde basketbol oynayabilirsiniz. Parka gidebilirsiniz. Dragos tarafında genelde zenginler oturur. Dragos’ta marina vardır. Tekne sahipleri teknelerini oraya bağlar.

Muhafazakar kesim genellikle Dragos tarafında çoktur. Atalar-Petroliş tarafında daha çok gençleri görürsünüz.