Yuvamız İstanbul öğretmen alımı, İBB’den okul öncesi öğretmen ilanı

İstanbul Büyükşehir Belediye’nden (İBB) kreşlerde görevlendirilmek üzere okul öncesi öğretmen alım ilanı yapıldı. İBB’nin peşpeşe açtığı onlarca kreş için okul öncesi öğretmeni alınacak. İBB, “Yuvamız İstanbul” projesi kapsamında yapılan kreşlerde çalışmak üzere kreş öğretmenleri alınacağını duyurdu. İBB’nin Yuvamız İstanbul kreşlerinde çalışmak üzere öğretmen alımı yapılacak.

Okul öncesi öğretmen alım ilanında iş tanımı olarak “Yuvamız İstanbul projesi kapsamında görev alarak okul öncesi çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilip sonraki yaşamlarına hazırlanması amacıyla fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişmelerini sağlayan programların uygulanmasını sağlamak.” ifadeleri kullanıldı.

İBB’den okul öncesi öğretmen alım ilanı

İBB’nin kreşlerinde çalışmak üzere alınacak okul öncesi öğretmenlerin üniversitelerin lisans düzeyinde okul öncesi öğretmenliği veya temel eğitim bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Ayrıca üniversiteden çocuk gelişim bölümünden mezun olup YÖK onaylı pedagojik formasyon eğitimini tamamlayanlar da kreş öğretmeni olabilecek.

Tercih kriterleri arasında öne çıkanlar; yüksek lisans mezunu olmak, alanında 2 yıl iş deneyimi, İngilizce bilmek, Office programlarını bilmek, TC vatandaşı olmak, sabıkası olmamak, erkek adaylar için askerlik görevlerini tamamlamış olmak, mesleki ve teknik yeterliliklere sahip olmak ve yol sorunu olmamak.

Yuvamız İstanbul öğretmen maaşları, İBB kreşlerinde öğretmen maaşlarının İBB kapsamında belirlenmiş dolgun maaşlar olduğu öğrenildi.

İBB okul öncesi öğretmen iş başvurusu

‘Okul Öncesi Öğretmeni’ ve ‘Çocuk Gelişimi ve Eğitim Elemanı’ branşlarında çalışmak için başvuru yapmak isteyen adaylar İBB iş başvuru sayfası üzerinden yapmaları gereken bilgileri öğrenebilir ve devamında özgeçmişlerini iletebilir.

Başvurular İBB’nin Kariyer sitesinden yapılabilecek. İBB’nin kreşlerinde öğretmen olarak hizmet etmek isteyenler, İBB’ye kreş öğretmenliği için başvuru yapabilir. Böylece uygun görülen adaylar ile görüşmeler yapılacak ve daha sonra olumlu görülen adaylara geri dönüş yapılacak.