Percy Jackson dizisi ne zaman çıkacak?

Disney Plus, bir Percy Jackson dizisi üstünde resmen çalışmaktadır. Serinin yazarı Rick Riordan’ın yazdığı Percy Jackson ve Olimposlular, son yıllarda ortaya çıkan en iyi genç yetişkin kitap serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Percy Jackson and the Olympians dizisinin ne zaman çıkacağı belli oldu.

Percy, sıkıntısının çoğunun ardındaki gerçek nedeni kısa sürede keşfeder: O bir yarı tanrı ya da Yunan mitolojisindeki figürlerin yarı tanrı, yarı insan çocuklarından biridir. Serinin son kitabı The Last Olympian, 2009’da yayınlandı, ancak Riordan o zamandan beri Heroes of Olympus ve The Trials of Apollo gibi birkaç spin-off yarattı. Şimdi ise Disney Plus’ta yayınlanacak bir dizi ile karşı karşıyayız.

Percy Jackson and the Olympians

Percy Jackson dizisi çıkış tarihi

Percy Jackson and the Olympians dizisinin çıkış tarihi ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Percy Jackson and the Olympians, 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında Disney+’ta yayınlanacak.

Percy Jackson and the Olympians’ı dört gözle bekleyenler için, yeni bir güncelleme bazı umut verici haberler sunuyor. Serinin yaratıcısı Riordan, bir blog gönderilerinden birinde “en olası yayın tarihinin muhtemelen 2024’ün başları olacağını” açıkladı.

Percy Jackson and the Olympians-2

Bu arada serinin filmlerinde ‘Percy’ rolünde oynayan Logan Lerman’ın yerine bu kez başrolü Walker Scobell canlandıracak. Leah Jeffries “destekleyici” Annabeth Chase’i canlandırırken, Aryan Simhadri “grubun koruyucusu” Grover Underwood’u oynayacak. Bu arada, aşağıda, diziyle ilgili Disney’den yayınlanan ilk fragmanı da izleyebilirsiniz.

Percy Jackson dizisi konusu

Yeni dizi hakkında paylaşılacak çok fazla bilgi olmasa da (oyuncu seçimi veya çıkış tarihi gibi), Riordan kendisinin ve eşi Becky’nin dizi ekibine katılacağını doğruladı. Percy Jackson daha önce iki uzun metrajlı filme uyarlanmıştı, ancak hem hayranlar hem de Riordan tarafından olağanüstü derecede iyi karşılanmamışlardı. Aslında, Riordan onları izlemeyi reddettiğini söyledi.

Percy Jackson kitapları oldukça popülerdir, ancak hayranları 2010 ve 2013 film uyarlamaları yüzünden hayal kırıklığına uğradılar. Disney, kitaplara sadık bir Percy Jackson dizisi çekme konusunda akıllıca bir davranıştır. Orijinal kitap serisi beş kitaptan oluşuyor ve iki yan ürüne sahip ve içinden çıkarılabilecek derin bir öykü hazinesine sahip.

Disney+ dizisinin ilk sezonunun serinin ilk kitabı olan The Lightning Thief’e odaklanacağı bildiriliyor. Dizi ikinci sezona yenilenirse, muhtemelen her kitaba bir sezon çekmeye odaklanacak ve beş veya daha fazla sezon için fırsat açacaktır.