Mouse nasıl temizlenir?

Bilmiyor olabilirsiniz, ancak eliniz odadaki en kirli şeye dokunuyor olabilir. Fareniz, sizden ve dokunduğunuz her şeyden çıkan kirleri üzerinde toplamış olabilir. Ekipmanınızı temizlemek çok önemlidir. Doğru yapıldığında, farenizin ömrünü ve kendi sağlığınızı iyi tutabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

  • Alkollü mendiller
  • Basınçlı hava
  • Kağıt havlu
  • Kürdan

Adım adım mouse nasıl temizlenir

  1. Farenizi fişten çekin – bugün hiçbir şey kırmayalım. Kablosuzsa, farenin içindeki pilleri çıkarın.
  2. Kirleri etrafa dağıtmamak için kağıt havluları masanıza yerleştirin.
  3. Tüm pislikleri kazımak için tüm küçük köşelere ve çatlaklara dikkatlice girmek için bir kürdan kullanın. Sensörde kürdan kullanmaktan kaçının.
  4. Kürdan ile gevşemiş olabilecek kalıntıları dışarı atmak için basınçlı havayı kullanın. Kutuyu sağ tarafı yukarı gelecek şekilde kullandığınızdan emin olun, böylece sıvı değil hava üfler!
  5. Fareyi iyice silmek için alkollü mendiller kullanın, yağ veya kiri temizleyin. Kablosuz fareler için, pil bölmesinin içinde alkollü mendil (veya nem) bırakmaktan kaçının. Alkollü mendiller sabunlu suya tercih edilir, çünkü alkol sadece dezenfektan değildir, mendiller farenize nem veya sabun kalıntısı damlama riski taşımamaktadır. (Alkollü mendiliniz yoksa, yumuşak bulaşık deterjanı ve ılık su karışımına tüy bırakmayan bir bez batırabilirsiniz. Farenize yaklaşmadan önce bezi mümkün olduğunca sıktığınızdan emin olun.)
  6. Tekrar takmadan önce her şeyin kuru olduğundan emin olun. Birkaç haftada bir veya gerekirse tekrarlayın.

Bunları önermememize rağmen, ekipmanınızda spreyler veya başka temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri kullanmayı seçerseniz, hem eşyalarınız hem de kendi sağlığınız için güvenli ve doğru kullanım sağlamak için lütfen tüm etiketleri dikkatlice okuyun.