Mousepad nasıl temizlenir?

Farenizin hassasiyeti eskisi gibi değil miydi? Mousepad'inizin temizlenmesi gerekebilir. Mousepad'inizi nasıl temizleyeceğinizle ilgili adım adım kılavuzumuz için okumaya devam edin.

Bunun şimdiye kadar yaptığımız en güzel yazı olmadığını kabul edeceğiz, ama kesinlikle önemli bir yazı. Oyun ekipmanınız, maraton seanslarından tek el oyunlara kadar çok macerada yanınızda yer alır. Onları arada bir temizlemek iyi gelecektir. Klavyenizdeki pizza kırıntılarını ve farenizde kalan yapışkan parmak izlerini, tüm gece boyunca bir enerji içeceği dökülmesini görmezden gelmek çok kolaydır. Genellikle göz ardı edilen bir malzeme ise fare altlığınızdır.

Bu oyun teçhizatınız için şaşırtıcı derecede önemlidir. Temiz bir fare altlığına sahip olmak farenizin hassasiyetini gerçekten etkileyebilir. Kir birikmesini önlemek için fare altlığınızı düzgün ve düzenli olarak temizleme alışkanlığı edinin. İşte Mousepad’inizi 6 kolay adımda temizlemenin en iyi yolu.

mousepad-nasil-temizlenir-2

Mousepad 6 Basit Adımda Nasıl Temizlenir

1. Mousepad Kumaşını belirleyin

Mousepad’inizin kumaşınızın türü, ne kadar derinlemesine temizlemeniz gerektiğini belirleyecektir – belki bir neopren mousepad veya belki de kauçuktur. Bazı fare altlıkları kumaşa bağlı olarak makinede yıkanabilir, ancak fare altlığınızı zarar görme riski olmadan temizlemenin en güvenli ve en iyi yolu olduğu için kılavuzumuzu izlemenizi öneririz. Bu kılavuz adımlarını izlerseniz, tüm kumaş fare altlıkları için işe yarar.

2. Bir Kâseyi Sıcak Su ve Sabunla Doldurun

Kendinize bir kase alın veya mutfak lavabonuzu kullanın ve sıcak suyla doldurun. Biraz el sabunu ekleyin ve girdap verin, böylece suyla tamamen karıştırın. El sabunu sabunu yerine bulaşık sabunu kullanabilirsiniz – ancak el sabunu, daha yumuşak olduğundan tercih edilir.

3. Mousepad’i suya batırın

Pedinizi kaseye veya lavaboya koyun ve her yerini su kaplayacak ve tamamen suya batacak şekilde aşağı ittiğinizden emin olun. Biraz su içinde oturmasına izin verin, böylece fare altlığına emilen herhangi bir yağ ve kir için yeterli çözülme zamanı olacaktır.

mousepad-nasil-temizlenir-3

4. Mousepad’i nazikçe ovalayın

Ellerinizi ıslatma zamanı. Mousepad bir süre ıslatıldıktan sonra, devam edin ve ellerinizle ovalayın. Özellikle yumuşak ve hassas bir fare altlığına sahipseniz, yüzey kumaşına zarar vermemek için yumuşak olmayı unutmayın. Üzerinde bir çizim veya grafik bulunan bir fare altlığınız varsa, çok dikkatli olun, çünkü sürtünme tasarıma zarar verebilir.

5. İyice Durulayın

Mousepad’i tüm kir ve lekeleri kumaş katmanlarından çıkarmak için yeterince derin bir şekilde temizlediğinize göre, tüm sabun izleri gidene ve suyu akana kadar sıcak su musluğunun altında durulayın.

6. Mousepad’inizi Kurutun

Mouse pad’inizi yıkandıktan sonra kurutmanın en iyi yolu, içeride havada kurumasına izin vermek veya mümkünse güneşe asmaktır. Oyun oynamaya geri dönmek için aceleniz varsa ve hava kurumaya bırakacak zamanınız yoksa, saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Ancak en düşük ısı ayarını kullandığınızdan emin olun ve saç kurutma makinesini fare altlığınıza çok yaklaştırmayın. Mousepad’inizi çok fazla ısı ile münasebet kurması, yüzeye gerçekten zarar verebilir, bu yüzden dikkatli olun.

Mousepad’inizi temizlemek için bu 6 basit adımı uygulayın, böylece hiçbir şeyin kazanma yolunda sizin önünüzde durmadığınızdan emin olabilirsiniz – kirli bir Mousepad bile.