Adalar’da elektrikli araçlara geçiş için son hazırlıklar

Adalar’da faytonların kaldırılmasından sonra uygulanacak olan yeni ulaşım sistemine geçiş için yolların hazırlanması süreci tamamlanmak üzere. Yayalaştırma, Bisiklet Yolu ve Sirkülasyon projesiyle yaya, bisiklet ve elektrikli araç yolları birbirinden ayrılması bu sayede de yıllardır yaşanan kaosun ortadan kalkması hedefleniyor

Bu kapsamda Heybeliada ve Büyükada’da asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Tamamlanan çalışmalarda ise baca ve ızgaraların tamiri ile yükseltilmesi, tretuvar tamiri, asfalt yama aracı ile yolların tamiri, tur yoluna bariyerler ve Saat Kulesi’nin bakımı da gerçekleştirildi.

Adalar’da İBB Yol Bakım Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmaların yanı sıra İBB Trafik Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları da sürüyor. Bu kapsamda, sokaklar uyarıcı işaretlerle boyandı ve riskli bölgelere koruyucu bariyerler yerleştirildi.

Adada esnaflık yapan bir vatandaş ise yapılan hizmetlerle ilgili, “26 yıldır böyle bir hizmet görmedik. Çok memnunuz. Adalar, Avrupa kenti gibi bir görünüme kavuşuyor.” dedi.