Kartal Belediyesi cenaze hizmetleri

Ölüm her faninin karşısına bir gün çıkacak. Peki Kartal Belediyesi’nde cenaze işlemleri ile ilgili güncel süreç nasıldır?

Eğer ölüm olayı evde meydana gelirse, bulunduğunuz il veya ilçe belediyesini aramanız gerekiyor. Kartal’da yaşıyorsanız, 4444578 nolu telefon numarası üzerinden cenaze işleri müdürlüğünü aramalısınız. Kartal Belediyesi tarafından cenaze mahalline kısa sürede bir ekip gönderiliyor.

Ölüm olayı hastanede meydana gelirse, hastanenin düzenleyeceği gömme izin kağıdı alınır. Adli Tıp Morgunda bulunan cenazeler için Adli Tıp Kurumunun düzenleyeceği gömme izin kağıdı alınır.

Yurtdışından gelen cenazeler için havalimanı doktorunun düzenleyeceği defin raporu alınır. Ardından ceza işleri tel nosunu arayarak işlemleri başlatabilirsiniz.

Kartal’da cenaze işlemleri nasıl yapılır

Kartal’da cenaze işlemleri için Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden gömme izin kağıdı alınarak Kartal Cenaze İşleri Şefliğine başvurulması gerekiyor.

Kartal Cenaze İşleri adresi Atatürk Cad. No:171/173 Soğanlık Mezarlığı karşısı Soğanlık Kartal/İstanbul ve telefon numarası ise 0 216 309 90 62 – 63 şeklindedir.

Ücretsiz cenaze işlemleri

Merhumun yakınlarının isteklerine göre cenazeler evden, hastaneden, havalimanından alınması, yıkanması, kefenlenmesi, tabuta konması, istenilen ibadethaneye nakledilmesi, ibadethaneden mezarlığa nakledilmesi gibi hizmetler ücretsizdir.

Ayrıca mezar yerinin usulüne uygun şekilde kazılması ve hazırlanması, cenazenin mezara indirilmesi ile cenaze defni anındaki tüm dini vecibeler ve hizmetler kurum personeli tarafından itina ile yerine getirilir. Cenaze anında yapılan bu hizmetler (mezar yeri bedeli hariç) tamamen ücretsizdir.