Kartal Belediyesi e-imar: İmar sorgulama

İstanbul Kartal ile ilgili imar sorgulama ve imar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, Kartal Belediyesi imar sorgulama ve imar durumu uygulamasıyla aradıkları sonuca ulaşabiliyor.

Özellikle vergi ödemelerinde ve yeni yapılacak binalarla ilgili önemli olan imar bilgisi sorgulama, ada parsel sorgulama ve iskan sorgulama işlemleri internet üzerinden online olarak yapılabiliyor.

Kartal Belediyesi e-imar

İmar durumu sorgulama işlemi, ilk kez kullanacaklar için zor bir süreç olabilir. Tabi biz size burada yöntemini anlatacağımız için siz bu zorluğu yaşamayacaksınız. Sorgu için Kartal Belediyesi’nin sunduğu kent haritasına bu adresten girebilirsiniz. https://belnet.kartal.bel.tr/keos/

Böylece vatandaşlar Kartal Belediyesi ada parsel sorgulaması yapmak için Kartal Belediyesi imar sorgulama ekranını kullanabilir. Herhangi bir yerde parsel sorgulama gibi bir alan olmadığı için umudunuzu kaybetmeyin, ilk olarak aradığınız adresi harita üzerinde bulun. Ardından mouse (fare) ile adresin üzerinde haritada sağ tıklayın.

Kartal Belediyesi imar sorgulama

Seçeneklerden “İmar Durumu” yazana tıklayın. Şimdi harita imara göre yeniden yüklenecek. İmar durumunu sorgulamak istediğiniz her bina veya arsa üzerinde bu işlemi tekrarlayarak iskanı sorgulayabilirsiniz.

Haritadan bulmakla ilgilenmiyorsanız, sizin için de bir çözüm var. Bu adresten https://belnet.kartal.bel.tr/imardurumu/index.aspx mahalle, sokak ve kapı numarası gibi açık adres seçerek imar durumunu çok daha kolay bir şekilde ve basit bir arayüzde öğrenebilirsiniz.