Aras Kargo kimin? Aras Kargo satıldı mı?

Türkiye’de faaliyet gösteren yaygın kargo şirketlerinden Aras Kargo, yabancılara satıldı. Aras Kargo hisselerinin yüzde 80’i Avusturyalı Österreichische Post’a satıldı.

Avusturyalı lojistik şirketi Österreichische Post’dan yapılan açıklamaya göre, bu satın alma ile beraber şirketin sahiplik oranı yüzde 25’ten yüzde 80’e çıktı. Ayrıca şirkette Baran Aras’a ait yüzde 20 hisse kalmaya devam edecek.

Aras Kargo kimin?

Aras Kargo, Avusturyalı Österreichische Post’a satıldı. Daha önce şirketin yüzde 25’lik hisselerine sahip olan Österreichische Post, yüzde 55 hisse daha alarak şirketteki sahiplik oranını yüzde 80’e çıkarttı.

Aras Kargo’nun satışı ile birlikte ülkedeki en yaygın kargo şirketlerinden biri yabancılara gitmiş oldu. 14 bine yakın çalışanı bulunan Aras Kargo’nun 900’e yakın da şubesi var. Devir, izinlerin alınmasıyla tamamlandı.

Aras Kargo satıldı

Aras Kargo’nun Austrian Post şirketine satışı tamamlandı. Avusturyalı şirket, hisse payını yüzde 25’ten 80’e çıkararak Aras Kargo’nun kontrolünü ele geçirdi. Satın alma 25 Ağustos 2020’de tamamlanırken, ücret hakkında açıklama yapılmadı.

2013 yılından beri Aras Kargo’nun yüzde 25 hissesine sahip olan Austrian Post, payının yüzde 80’e çıkardı. Austrian Post’tan yapılan açıklamaya göre; yatırımların arttırılarak Aras Kargo’nun faaliyetlerinin daha da genişletilmesi planlanıyor.

Austrian Post´un hissesini yüzde 80’e çıkartan satış anlaşması ile birlikte şirketin önceki sahibi Baran Aras, Aras Kargo´da yüzde 20 hisseye sahip olmaya devam ederek Yönetim Kurulu’nda görev yapacak.