Pokémon Go CP nedir ve CP nasıl hesaplanır?

Diğer popüler Pokémon oyunları gibi, Type avantajları ve zayıflıkları gibi standart savaş değiştiricilerinin yanı sıra, Pokémon Go’nun oyundaki her yaratık için gizli bir istatistik katmanı bulunur. Bir Pokémon’un Saldırısı, Savunması ve Dayanıklılığı CP’lerine bağlı. Bu değerleri ortaya çıkarmak ve Pokémon’unuzu mümkün olduğunca güçlü hale getirmek için en üst düzeye çıkarmak mümkündür.

Daha güçlü, daha yüksek CP Pokémon – en güçlü, en yüksek saldırı hareketlerine sahip Pokémon ile birlikte, daha fazla savaş kazanmak, daha fazla Spor Salonu almak anlamına gelir.

Peki tüm bu gizli istatistikler tam olarak nedir, ne anlama geliyor ve onları Pokémon Go’daki en iyi, en güçlü Pokémon’u mümkün olan maksimum CP ile elde etmek için nasıl kullanabilirsiniz? Okumaya devam ederek nasıl yapılacağını öğrenin.

CP veya Savaş Puanları, Pokémon’unuzun başka bir Pokémon’a karşı savaşta ne kadar güçlü olacağının bir ölçüsüdür ve aslında birkaç gizli istatistiğin bir kombinasyonudur.

Pokémon Seviyesi, Pokémon’un ne kadar güçlü olduğu gibidir, bu yüzden, daha yüksek Seviyeye sahip daha iyi eğitimli bir Machoke, eğitimsiz bir Ejderhadan daha yüksek bir Saldırıya sahip olabilir.

Bir Pokémon Seviyesini yükseltmek yeterince kolaydır – oyundaki Power Up işlevini her kullandığınızda Pokémon’u yarım seviye yükseltir. Seviyenin her zaman kendi Eğitmen Seviyenizden en fazla 1.5 Seviyenin üzerinde olduğunu unutmayın, ancak bu maksimumun Zaman içinde Eğitmen Seviyenizle birlikte artmaya devam edeceğini unutmayın.

Başının üstündeki beyaz kavisli çubuktan bir Pokémon Seviyesi hakkında kabaca bir tahmin elde edebilirsiniz – sağa doğru bir çubuk, Pokémon’un mevcut maksimum Seviyesinde olduğu anlamına gelir ve sola doğru bir çubuk, her zaman Seviye 1 olan minimum Seviye.