Beykoz kadınlar plajı giriş ücreti 2024

İstanbul Beykoz’un rağbet gören yerlerinden Riva’da sadece kadınlara özel, localı plajı, elektrikli yolcu taşıma araçları, koy manzaralı restoranı ve piknik üniteleriyle Elmasburnu Tabiat Parkı hizmete açıldı.

Beykoz kadınlar plajına sadece kadınlar girebilecek. Beykoz Belediyesi tarafından Elmasburnu’nda hayata geçirilen plaja giriş ücreti ise kişi başı 12 TL olurken, şezlong kiralamak isteyenler 20 TL ödeyecek. Plaja salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri sadece kadınlar girebiliyor ve 7 yaşından büyük erkek çocukları plaja alınmıyor.

Beykoz kadınlar plajı fiyat tarifesi

Beykoz kadınlar plajına giriş ücreti kişi başına 12 TL’dir. Otomobiller için park ücreti 36 TL’dir. Küçük kamelya kirası 45 TL olurken, büyük kamelya kirası ise 90 TL’dir. Plajda tek şezlong ve tek şemsiye 20 TL’dir.

  • Giriş ücreti: 12 TL
  • Tek Şezlong & Tek Şemsiye: 20 TL
  • Şezlong (2 Adet) + Şemsiye Takım (Orta Grup): 125 TL
  • Tek Şezlong: 40 TL (Beyaz)
  • Tek Şemsiye: 40 TL

Beykoz Kadınlar Plajı

İstanbul’un tek kadınlar plajı olan Riva Elmasburnu Tabiat Parkı modern tesisleriyle yaz boyunca kadınlara ve ailelere şehrin yakınında nezih bir tatil imkânı sunacak. Elmasburnu Tabiat Parkı’nda kurduğu, 9 bin m2’lik yürüyüş alanı, 165 adet piknik ünitesi, mavi ve yeşil koylara bakan restoranı, büfesi, 2 adet çocuk parkı ve 29 adet locanın yer aldığı kadınlara özel plajı bulunuyor.

beykoz-kadin-plaji-2
Fotoğraf lisansı: Beykoz Belediyesi

Sağlık Bakanlığı’nın halka açık plajlar arasında onay verdiği plaj; salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yalnızca kadınlara hizmet verecek; ziyaretçiler cumartesi, pazar ve pazartesi günleri ise alandan ortak olarak yararlanabilecek. Plajda çalışan tüm personel de kadınlardan oluşacak. Plaj, haftanın 4 günü kadınlara açık olacak.

beykoz-kadin-plaji-3
Fotoğraf lisansı: Beykoz Belediyesi

Parkın etrafında 275 araçlık otopark yapılırken, ziyaretçiler araçların park ettikten sonra plaja elektrikli servis araçlarıyla taşınacak. Tabiat parkının içinde koy manzarasına sahip restoranı ve büfesi de ziyaretçilere zengin bir menüyle hizmet verecek.