Marmaray ile Şile’ye nasıl gidilir?

İstanbul’un nüfusunun çoğunluğu, Marmaray’a yakın semtlerde oturuyor. Ancak özellikle yazın sıcak havalardan bunalan insanlar Şile’ye gitmek istiyor. Peki Marmaray ile Şile’ye nasıl gidilir?

Şile’ye Marmaray ile doğrudan seferler yok, ancak Marmaray ile bir yere kadar gidip ardından otobüsle aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray ile Şile’ye ulaşım

Şile’ye ulaşmak için kullanılan en önemli ana caddelerden başlıcası, Alemdağ – Şile yoludur. Buradan geçen bir İETT otobüsüne binmek için hangi Marmaray durağında inmelisiniz?

Bu yoldan geçen otobüslere Üsküdar, Söğütlüçeşme, Bostancı ve Kartal’dan ulaşabilirsiniz. Peki en zahmetsiz ve az vasıta ile gidilen otobüse nereden ulaşabilirsiniz? Aşağıda önemli Marmaray duraklarından hangi otobüslerle aktarma yapacağınız yazıyor. Farklı güzergahlar parantez içinde rakam ile belirtilmiştir.

Üsküdar: Üsküdar’da Marmaray’dan inin. 139A Üsküdar – Şile / Ağva İETT otobüsüne binin. Bu, Marmaray ile Şile’ye gitmenin en hızlı yoludur.

Söğütlüçeşme: Marmaray’dan Söğütlüçeşme’de inin. 9K Atatürk Mah. / Taşdelen – Kadıköy İETT otobüsüne binin. Atatürk Mah. Peronlar durağında inin ve Tedaş durağından 139T Tepeüstü – Şile İETT otobüsüne binin.

Bostancı: Bostancı’da Marmaray’dan inin. 10 Ü.Eğt.Arş.Hastanesi – Ataşehir / Bostancı İETT otobüsüne binin. Ümraniye Engelliler Merkezi durağında inin ve 139A Üsküdar – Şile / Ağva İETT otobüsüne binin.

Kartal: Kartal’da Marmaray’da inin. (1) Kartal merkezden 131Y Çekmeköy / Samandıra – Kartal İETT otobüsüne binin. Yeditepe son durakta inin ve Çamlık duraktan 139T Tepeüstü – Şile İETT otobüsüne binin. (2) Kartal merkezden 132N Nişantepe / Büyükbakkalköy – Kartal İETT otobüsüne binin. Nişantepe’de inin ve Tedaş durağından 139T Tepeüstü – Şile İETT otobüsüne binin.

Maltepe’den gidecekseniz Bostancı, Pendik ve Tuzla’dan gidecekseniz, Kartal’ı kullanabilirsiniz.