Gerçek dostluk nedir?

İyi bir arkadaşın nitelikleri nelerdir? Gerçek dostluklar anında başlayabilir, ancak inşası zaman alır. İşte bir gençler için arkadaş edinirken aranacak birkaç özellik ve ötesi. Gerçek arkadaş nasıl bulunur, gerçek arkadaşın özellikleri nelerdir gibi soruların cevapları…

1. İyi Bir Arkadaş Dürüsttür

İyi arkadaşlar hayatlarının her saniyesinin her detayını paylaşmayabilir, ancak niyetleri hakkında net olmaya çalışırlar. Bu, kim olduklarına ve farklı durumlarda nasıl tepki verdiklerine dair doğru bir tablo sunmaya çalıştıkları anlamına gelir. Bir şey doğru görünmediğinde size bildirir.

2. İyi Bir Arkadaş Eğlencelidir

Bu muhtemelen ilk başta arkadaş olmanızın nedeni. Ancak kimyanız ve ortak ilgi alanları için söylenecek çok şey var.

Eğlenceye gelince, onu nasıl tanımladığınıza bağlıdır: Bazı arkadaşlar eğlencelidir çünkü partiler hayatıdır, diğerleri eğlencelidir çünkü bir durum hakkında her garip küçük ayrıntıyı fark ederler. Bazı insanlar eğlencelidir çünkü hayatı kimsenin görmediği gibi görürler.

3. İyi Bir Arkadaş Özenli ve Uyumludur

İyi bir arkadaş oldukça iyi bir dinleyicidir ve günlük işlerin sizi ne kadar az etkilediğini fark eder. Zihninizi okuyamaz, ancak genellikle mutlu, üzgün, heyecanlı, şok veya üzgün olduğunuzu söyleyebilir. Eğer iyi bir arkadaş seni rahatsız eden bir şey yaptığını fark ederse, yollarını değiştirmeye çalışır ya da en azından onun hakkında onunla konuşur.

4. İyi Bir Arkadaş Sizi ve Hedeflerinizi Destekler

Elbette, arkadaşın senin iyi olduğunu düşünebilir, ama seni yeterince tanıyor mu? Hayattan en çok ne istediğini biliyor mu? Gerçekten iyi bir arkadaş sizin ne istediğinizi bilecek ve olmak istediğiniz kişi olmanıza yardımcı olacaktır. Kim olduğunuzu değiştirmeye, sizi rahatsız eden durumlara sürüklemeye veya önemli bir şeyi kaybetme riskine girmeye çalışmaz.

5. İyi Bir Arkadaş Güvenilirdir

Gerçek arkadaşlar kız arkadaşını veya erkek arkadaşını, işini veya kişiliğinizi çalmaya çalışmaz. Sizi sürekli dedikodu yapmayacak veya itibarınıza zarar vermeye çalışmayacaklar. Endişe duyduklarında size bilgi verecekler ve başınız belada olduğunda size ayak uydurmak için ellerinden geleni yapacaklar.

6. İyi Bir Arkadaş Sizi Açıkça Kollar

Farklı insanlar, umursadıklarını size bildirmenin farklı yollarına sahip olabilir. Bir kişi size büyük bir kucaklama verebilir, diğeri ise sizi yavaşça kızdırır. Birinin umurunda olduğu büyük bir ipucu, sizinle oldukça sık konuşması ve genel olarak hayatınızda neler olduğunu bilmesi ve ilgiyi ifade etmesidir.

7. İyi bir arkadaş iyi ve kötü zamanlarınızda sizinle olur

Sadakat, bir arkadaşta ne aradıklarını sorduğunda neredeyse herkesin listelediği birinci niteliktir. Yeni planınız suya düştüğünde veya ebeveynleriniz boşandığında sadık bir arkadaş size destek olacaktır. Taşınırsanız veya okulları değiştirirseniz, iletişimde kalmak için ellerinden geleni yaparlar.

8. İyi Bir Arkadaş Sizi ve Hatalarınızı Kabul eder!

Dostlukta kabul ve sadakatle el ele gider. Siz büyüyüp değiştikçe gerçek bir arkadaş da tuhaflıklarınızla ve hatalarınızla nasıl başa çıkacağınızı bilir.

İyi arkadaşlar da hata yaptığınızda – hatta büyük olsa bile – sabırlı olurlar ve onları incittiğinizde sizi nasıl affedeceğinizi öğrenirler. Başka bir deyişle, size en iyi şekilde davranmasanız bile, size muamele görmek istediğiniz gibi davranırlar.