Pendik Yenişehir Semt Pazarı hangi gün kuruluyor?

Pendik’in Yenişehir Mahallesi’ne kapalı semt pazarı yapıldı. Pendik Belediyesi tarafından yapılan kapalı semt pazarı, vatandaşların ve pazarcı esnafının alışveriş konforunu artıracak şekilde inşa edildi.

Yenişehir Mahallesi Menekşe Sokak’ta inşa edilen Yenişehir Kapalı Semt Pazarı, kısa sürede vatandaşların uğrak yeri olmayı başardı. Sadece pazartesi günleri hizmet veren Yenişehir Kapalı Semt Pazarı, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Yenişehir Mahallesi Menekşe Sokak’ta kurulan Yenişehir Kapalı Semt Pazarı, 2020 yılında açıldı. Pendik Belediyesi, pazarın girişine vatandaşların aldıkları ürünü tartabilecekleri terazi de yerleştirdi.

Pendik Yenişehir Semt Pazarı

Her Pazartesi günü kurulan Yenişehir Semt Pazarı, Pendik’te önemli bir kapalı pazar alanı olarak biliniyor. Ulaşım açısından da kolay bir yönü olan Yenişehir Semt Pazarı’nın önünde Yücelen Sitesi otobüs durağı yer alıyor. Duraktan çok sayıda otobüs geçiyor.

Toplam 8 bin 200 metrekarelik alan üzerine kurulan Yenişehir Semt Pazarı’nda 159 tezgahın yer alıyor. Pazarda esnaf için “kamyonet otopark alanı” da yer alıyor. Ayrıca pazar alanında prefabrik mescit, tuvalet ve zabıta bürosu gibi üniteler de var.

Semt pazarlarıyla, pazarların kurulduğu günlerdeki sokaklar trafiğe kapatılmıyor. Ayrıca pazar sonrası oluşan çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor. Semt pazarlarının uygun olan tüm mahallelere kurulması planlanıyor.