Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çöp toplama

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kartal için 7 gün 24 saat çalışıyor. Kartal Belediyesi, caddeler, sokaklar, mahalle araları, parklar, semt pazarları ve kamu kuruluşlarına temizlik konularında destek vermeye devam ediyor. Kartal Belediyesi; sinek, sivrisinek ve bakterilerin önüne geçmek için Temizlik İşleri ekipleriyle gece gündüz çalışıyor. Rutin temizlik çalışmalarıyla birlikte diğer temizlik uygulamalarına da hız veren Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, sokakların, çöp konteynerlerinin ve parkların hijyenik olmasına oldukça dikkat ediyor.

Bu sayfada Kartal Belediyesi’nin temizlik ile ilgili birimlerine ulaşmanız ve çöp biriken çöp kutuları olursa ihbar etmeniz için gereken tüm telefon numaraları ve iletişim kanalları yer almaktadır. Kartal’da temizlik ve çöp toplama ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca temizlik ile ilgili sadece çöp toplanması değil, molozların ve eski eşyaların alınmasını da sağlayabilirsiniz.

Kartal Belediyesi temizlik ve çöp toplama numarası

Kartal Belediyesi’nin birden fazla iletişim numarası bulunuyor. Ana iletişim numarası ile sorununuzu kayıt altına aldırabilirsiniz. Ayrıca Alo Temizlik: (0216) 280 62 62 numarası ile de ilgili müdürlüğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakınız: Kartal Belediyesi çağrı numarasıKartal Belediyesi WhatsApp numarası.

Kartal Belediyesi “Alo Temizlik Hattı” ile biriken çöplerin, hafriyat ve molozların bulundukları yerden alınmasını sağlayabilirsiniz. Ev veya işyerlerinde yapılan tadilatlar sonrasında çıkan molozların kaldırılması, cadde ve sokakların temizlenmesi için talep oluşturabilirsiniz. Böylece eğer Kartal’da sokağınızda çöp birikirse başvuru yaparak çöplerin toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Kartal Belediyesi temizlik işçileri özveri ile çalışıyor

Kartal genelinde sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları daha sonra yolların yıkanması ile devam ediyor. Rutin çöp toplama işleminin yapılmasından sonra model yıkama ve dezenfekte aracı, konteynerleri yıkayarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor. Mahallelerde, halk pazarlarının kurulduğu sokak ve caddelerin temizliğine büyük önem veren Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, akşam saatlerinde pazarın toplanmasıyla başlayan temizliğe, gece geç saatlere kadar yıkama işlemiyle devam ediyor. Böylece Kartal’da çöp dağları oluşmuyor.

Kartal Belediyesi’nin çöpleri toplama ve çöp arıtma tesisine nakil işleminde son model araçlar halka hizmet için aralıksız çalışıyor. Gece boyu süren çalışmalardan sonra su tankerleriyle yıkanan caddeler temizleniyor. Çocukların sağlığına her zaman öncelik tanıyan Temizlik İşleri Müdürlüğü, mahallelerde bulunan parkların da genel temizliğini yapıyor. Çocukların gün boyunca oyun oynadıkları parkların hijyenine önem veren Kartal Belediyesi, bu konudaki duyarlılığını, yaptığı çalışmalarla kanıtlıyor. Park alanlarındaki çöplerin toplanması ile birlikte sürekli temizliğini yapan ekipler, parkların içini ve çevresini de önemsiyor. Çöp toplama işlemi haricinde park alanlarının genel sulama ve bakım işlemlerini de yapan ekipler, geleceğimiz olan çocukları, sağlık tehditlerinden mümkün oldukça uzak tutmaya çalışıyor.