Kavakpınar Alt Geçidi ve Kurtköy Dere Yolu

İstanbul Pendik’te Kavakpınar ve Kurtköy’de yol yapım çalışmaları devam ediyor. Kavakpınar Araç Alt Geçidi’nde yaşanan trafik sorunu nedeniyle Pendik Belediyesi tarafından geçici çözüm hazırlanarak Kavakpınar Mahallesi yan yol, geçici olarak çift şeritli yeniden hizmete açıldı. Bu kararle beraber Abdi İpekçi Caddesi yan yola bağlanarak geçici trafiğe açılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan Kavakpınar Araç Alt Geçidi tamamlandığında, Pendik Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen 11. Dere Yan Kol’a bağlanacak. Etaplar halinde devam eden yol tamamen bittiğinde Velibaba’dan hareket eden bir sürücü Orhangazi Mahallesi’ne kadar kesintisiz ulaşabilecek.

Kavakpınar Alt Geçidi nerede diye merak ediyorsanız, konum olarak Kurtköy Pendik bağlantısının Aydınlı Yolu Caddesi’ne bağlandığı yerdedir. Bu bağlantı ile haritalar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kurtköy Dere Yolu

Geçen yıl 1. etabı tamamlanan Kurtköy Dere Yolu’nun 2. etabı da bitti. 3. etapta çalışmalarını sürdüren ekipler 1.600 metre uzunluğundaki Kurtköy Dere Yolu’nu ağustos ayında bitirmeyi hedefliyor.

Kemiklidere 3. Yan Kol, Çamlık Mahallesi Selçuklu Caddesi’nden başlayıp Kurtköy Mahallesi Orhanlı Caddesi’nde bitiyor. Belediye ekipleri, derenin her iki yanına 6’şar metre genişliğinde yol inşa ediliyor.

Kurtköy Dere Yolu tamamlandığında havaalanı yoluna ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra başta Çamlık ve Kurtköy Mahalleleri olmak üzere bölgede mahalleler arasındaki geçişleri de önemli ölçüde konforlu hale getirecek.