İYİ Partili İbrahim Yıldırım Ateş kimdir?

İbrahim Yıldırım Ateş, İYİ Partili siyasetçidir. Kartal’da 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Millet İttifakından CHP kontenjanından meclis üyesi seçilmiştir. Kartal Belediyesi meclis üyesidir.

“Cumhur İttifakıyla hareket etmemi sağlayabilecek bir güç yoktur”

İYİ Parti Kartal Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş net konuştu. Son dönemde İYİ Parti’nin AK Parti ve MHP’nin mensubu olduğu Cumhur ittifakına katılacağı yönünde söylentilere sert çıkan Ateş, “Benim Cumhur İttifakıyla hareket etmemi sağlayabilecek herhangi bir güç yoktur.” dedi. Kendi fotoğrafı ile yayınlanan bir haber üzerine açıklama yapan Ateş, şu ifadeleri kullandı:

Çok fazla telefon geldiği için açıklama yapma mecburiyetindeyim. Benim de fotoğrafım kullanılarak bir yerel gazetede yapılan haberde belediye Meclisinde Cumhur ittifakı ile beraber hareket edeceğimiz iddia edilmiş.

Kartal Kamuoyunun bilmesini isterim ki, Benim Cumhur İttifakıyla hareket etmemi sağlayabilecek herhangi bir güç yoktur. Kaldı ki Sayın Genel Başkanımızın “KAFAMA SİLAH DAYASALAR” bu ittifakın içinde olmam demişken, her fırsatta Meral Akşener’in yolundan gittiğini beyan eden bir siyasetçi olarak bu konuda da Genel Başkanım ve Liderim Meral Akşener’in aksine hareket edeceğimi düşünülmesi dahi benim için kabul edilemez niteliktedir. Kamuoyunun bilgisine.