Erdoğan Aktaş kimdir?

Sözcü TV’nin genel yayın yönetmeni Erdoğan Aktaş oldu. Sözcü Gazetesi’nin televizyon kanalı bomba gibi bir kadroyla yola çıkmak için gün sayıyor. Uzun süredir RTÜK’ten lisans izni bekleyen Sözcü TV‘den genel yayın yönetmenliği koltuğuna deneyimli gazeteci Erdoğan Aktaş getirildi.

Haber Global TV’de 2 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak çalışan Erdoğan Aktaş, kısa bir süre önce istifa ederek Habertürk TV’de program yapmaya başladı. Sözcü TV’de hem Genel Yayın Yönetmeni hem de Genel Müdür olarak görev yapacak olan Aktaş kısa zamanda yayına çıkması hedeflenen televizyon kanalının kuruluş çalışmalarını yürütecek.

Öte yandan, Sözcü TV, RTÜK’ten ilk cezasını da henüz yayın hayatına başlamadan yedi. RTÜK’e 27 Şubat’ta yaptığı lisans başvurusu halen onaylanmayan Sözcü TV, kanalı kurmak için satın alınan “Sivas SRT” kanalının kendi logosu yerine “SRT Sivas” logosunu kullandığı gerekçesiyle idari para cezasına çarptırıldı.

Erdoğan Aktaş kimdir?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı. Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı. Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu. 1 Ocak 2016’da 2 yıl boyunca CNN Türk’ün Genel Müdürü olarak çalıştı.