Netflix kod listesi 2024: Bu gizli kodlarla tüm türlere erişin

Netflix’te izleyecek bir şeyler bulmak bazen zor olabilir. TV veya cep telefonda, uygulama üzerinde gösterilen sınırlı kategorilerde yer alan yapımları çok fazla kaydırma ile bulmaya çalışmak, sizi şimdiye kadar o kadar beceriksiz hissettirdi ki, “beğenebileceğiniz” bir filmi veya diziyi seçmek zor olabilir. Netflix’te dizi ve film bulmakla ilgili bu sorunu çözmenin birkaç yolu var.

Başlangıç olarak Netflix’teki en iyi filmlere ve en iyi Netflix TV dizileri listelerine alttaki bağlantılardan bakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Netflix’in sahip olduğu her türü (oldukça garip) görmenize izin veren bu Netflix gizli kodlarını kullanabilirsiniz. Netflix gizli kodlarını kullanarak aradığınız konu ile daha iyi eşleşen dizi veya filmler bulabilirsiniz.

Bu gizli kodlardan binlercesi var. Binlerce tanesi, kullanıcılara sınırlı türlerde gezinme veya tam bir terim arama zahmetine girmeden akış hizmetinin sunabileceği her şeye tam erişim sağlar. Filtrelenmemiş türe göre filmlere göz atmak için Netflix.com/browse/genre/2851 adresine yeni sekmede açarak gidin, son dört haneyi alın ve bunları burada bulunan id kodlarıyla değiştirin. Ayrıca aşağıdaki bağlantıları yeni sekmede açarak her türe ait link ile doğrudan da erişebilirsiniz.

Netflix’te 104 ayrı alt kategoride zombi türü olduğunu biliyor muydunuz? Bu liste size yeterli gelmezse, 27 bin tane alternatif id için bu bağlantıyı kontrol edebilirsiniz. Bu arada bu kodlar sadece websitesinde çalışıyor. Akıllı TV’nizde veya PS5’te bunlara ulaşamazsınız.

Ve hayatınızı daha kolay hale getirmek için tüm süreci daha sorunsuz hale getirecek bir Google Chrome uzantısını da buradan indirebilirsiniz. Yüklendikten sonra tarayıcınıza bir eklenti simgesi ekleyerek Netflix’in devasa kataloğunda çok niş bir şey aramanıza olanak sağlayan Netflix Kategorilerini araştırabilirsiniz.