CHP’li Murat Kapan kimdir?

Murat Kapan, Maltepe’de yaşayan iş adamı ve CHP’li bir siyasetçidir. CHP’li Murat Kapan, Maltepe Belediye başkanlığına da aday adayı olmuştur.

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Maltepe’de belediye başkan aday adayı olan Murat Kapan, adaylık açıklaması sırasında yaptığı konuşmada, “Maltepe’ye olan sevdamdan dolayı, Maltepe halkına olan hizmet aşkımdan dolayı aday adayı oldum. Burada sizlerin huzurunda Maltepe halkına söz veriyorum. Belediye başkanı olduğumda kapısı halkına daima açık, ulaşılabilen, sırtını örgütüne dönmemiş, onları dinleyen ve anlayan bir Belediye Başkanı olmak için adayım.” dedi.

MURAT KAPAN KİMDİR?

Murat Kapan, 1966 Kahramanmaraş doğumludur. 12 yaşındayken iken ailesi 1978’de İstanbul’a yerleşir ve Maltepe’ye taşınmışlardır. 40 yıldan fazla bir süredir Maltepe’de yaşamaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kapan, henüz okul yıllarındayken başlayan iş hayatı, Maltepe’de 1981’de kurdukları aile şirketleriyle devam etti. O zaman ki zor şartlarda kurulan şirket 30 yıldan fazla sürede birçok başarılara imza attı. İş hayatı, halen şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.

Siyasete 2011 yılında CHP’den milletvekili adayı olarak atılan Kapan, ayrıca 1998’den sonra sivil toplum örgütlerinde de görev aldı. Halen çeşitli derneklerde yöneticilik ve üyeliği devam etmektedir.