Disney Plus’ta en iyi 10 dizi

Disney Plus, Disney’den çok daha fazlasıdır. Aynı zamanda bazı Fox klasikleri, muhteşem Marvel içerikleri ve tabii ki Star Wars ile dolu bir akış hizmetidir. Bu sayfada en iyi Disney Plus TV şovları listesini görebilirsiniz.

Disney akış hizmeti, en son dizilerin ve kataloğundaki özel ürünlerini arttırmaya devam ediyor. Daha fazla orijinal içerik, Marvel’s Spider-Man, Big Hero 6, The Lion Guard ve daha fazlası yolda. Disney Plus’ın Türkiye’de ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmese de Netflix’in ülkede hizmet veriyor olması ve Prime Video’nun da pazara girmesiyle rekabet kızışmışa benziyor.

Mevcut tüm içerik listesine erişim sağladık ve aşağıda izleyebileceğiniz en iyi Disney+ dizilerini seçtik. Ayrıca yaklaşan Disney Plus dizilerini ve onlar için neden heyecanlandığımızı da bir araya getirdik. Disney Plus’a yakında gelecek olan She-Hulk, WandaVision, Obi-Wan Kenobi, The Falcon and The Winter Soldier ve Earth to Ned dizileri şimdiden bizi heyecanlandırıyor ve geldikleri zaman sıralamada yer bulacakları kesin gibi.

Disney Plus nedir? Marvel filmleri ve TV şovları, Pixar filmleri ve TV şovlarının yanı sıra Disney klasikleri ve Star Wars içeriklerinden her şeyi sergileyecek olan Disney’in yeni yayın hizmetidir. Disney Plus’ın maliyeti nedir? Ayda 7 dolara veya yılda 70 dolara mal oluyor. Bu da Netflix’in neredeyse yarısı kadardır. Akış hizmetinin Türkiye’de lansmanı yapıldıktan sonra oldukça ucuz bir fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor.

1. The Mandalorian

The Mandalorian

En harika ve büyük olanıdır. The Return of the Jedi ve The Force Awakens arasındaki zamana odaklanan ilk Star Wars canlı aksiyon TV programıdır. Dizinin hikayesine gelirsek: Eh, yalnız bir silahşör, Yıldız Savaşları dünyasını haşaratlarından (ve bu arada bazı iyi adamlardan) kurtarma görevinde. Şimdiye kadar yapılmış en pahalı dizilerden biri ve dizi yönetmen, Jon Favreau’dan başkası değil. Dizinin ikinci bir sezonu da olacak.

2. The Simpsons

The Simpsons

Disney eski şovları geniş ekran yaptığı için Simpsons Disney Plus’ta piyasaya sürüldüğünde biraz tartışma vardı ve bu, önemli şakaların eksik olduğu anlamına geliyordu. Evet. Simpsonlar popülerliğini son zamanlarda kaybetti ancak burada gösteride bazı fantastik klasik bölümler var ve Disney’in bu Fox mülkünü benimsemesine sevindik.

3. Star Wars: The Clone Wars

Star Wars The Clone Wars

Disney+’ın yaptığı en iyi şeylerden biri, son bir sezon için Star Wars: The Clone Wars’ı yeniden canlandırmaktır. Yeni sezon, 2013’teki iptalden sonra devam ediyor ve Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano ve Kaptan Rex’in beğenilerini geri görecek.

4. Disney’s Ducktales

Disney's Ducktales

Ördek kuyruğu, hatırladığın kadar iyi olmayan şovlardan biri. Ama bu büyük bir şey ama yine de buradaki en eğlenceli çizgi filmlerden biri ve Disney Plus sayesinde onu tekrar TV’de görmekten çok memnunuz. Şimdi hep birlikte: “Ördek Masalları! Oo woo oo. Her gün orada yazıyorlar. Ördek Masalları! Oo woo oo”

5. The X-Men Animated Series

The X-Men Animated Series

Bu, hem Marvel hem de animasyonlu süper kahraman maceraları için bir filigrandı. X-Men’in ilk birkaç serisi kesinlikle bir zevktir. Çizgi romanların şiddetini veya büyük yetişkin temalarını küçümsemiyorlar, bu yüzden bu küçük çocuklar için değil ama 90’ların temel bir TV dizisiydi ve mutlaka izlenmeli. İkinci seri bir animasyon değişikliğinden ve bütçe eksikliğinden muzdarip.

6. Spider-Man TV Series

Spider-Man TV Series

Bu biraz tuhaf. Çoğu, Spider-Man 60’lar serisini bilecek, bu, görünüşte aynı animasyonu kullanan ve kırıcı bir tema melodisine sahip olanın bir güncellemesidir. Ama burada çok fazla çaba var ve bir dizi Spider-Man memesi üreten bir gösteri oldu ki bu bir bonus.

7. Star Wars Rebels

Star Wars Rebels

Başlangıçta Star Wars Asileri konusunda ikna olmadık. İlk bölümdeki animasyon küçük bir bebekti ve Disney’in bunu çok genç bir izleyici kitlesine zorladığını hissetti. Ama ne kadar yanıldık. Hikayeler, sonraki sezonlarda Star Wars mitosundan büyüdü ve ondan alındı ve burada tasvir edilen karakter, canlı aksiyon filmlerinin bazılarından daha güçlü.

8. The World According To Jeff Goldblum

the world according to jeff goldblum

Disney+’in pek haber almayan bir yanı, hizmet aracılığıyla bazı harika National Geographic belgeselleri alabileceğiniz gerçeğidir. En eğlenceli olanlardan biri, Jeff Goldblum’a Göre Dünya’dır. Jeff’in “şaşırtıcı bağlantıların dünyasını ortaya çıkarmak için görünüşte tanıdık bir nesnenin perdesini açtığı” bir gösteri. Eşit ölçüde tuhaf ve aydınlatıcı.

9. Doug

Doug

Doug, zamanının ötesinde parlak bir gösteri. Endişeyle büyüyen bir çocuk hakkında, komik, sıcak ve biraz tuhaf. Animasyon fantastik ve olay örgüsü esas olarak Doug ve arkadaşı Skeeter’ın esas olarak Doug’un zihninde hız kazanan fantastik maceralara çıkmasını içeriyor. Ayrıca, akort etmeleri beyninize yapışacak ve orada kalacaktır.

10. PJ Masks

PJ Masks

Bu küçük çocuklar için bağımlılık yaratacaktır! Catboy, Gekko ve Owlette süper kahramanlar haline gelen yaklaşık altı yaşındaki üç çocuk. Dünyanın dört bir yanındaki küçük çocukların “PJ Maskeleri, yoldayız!” Diye bağırmalarını duymaya hazır olun. Ayrıca, bir yetişkin olarak izlerseniz gerçekten katlanılabilir.