Escape The Ayuwoki inceleme

Cadılar Bayramının yaklaştığı şu sıralar, iyi bir oyun seçmek neşe bulmanıza yardımcı olacak bir çözüm olacaktır. Bu makale size PC için heyecan verici bir korku oyunu tanıtacak: Escape The Ayuwoki. 26 Kasım 2019, Deadlycrow Games’in bir yıldan fazla süren çalışmasının sonrasında Escape The Ayuwoki’nin resmi çıkış tarihi olarak seçildi. Ayuwoki’den Kaçış basit bir mekanizmaya sahip olabilir ve oynanışı diğer korku oyunlarına benzer, ancak oynarken hissedeceğiniz korku unutulmaz. Ayukowi ile ilgili daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin.

Korku, insanları hem korkutan hem de biraz meraklı ve heyecanlı hissettiren bir şeydir. Bunu oyun ürününe getirmek, özellikle korku oyunu türü için pek çok oyun şirketinin uzun süredir stratejisi olmuştur. Ancak korku oyunu türünde başarılı olmak, oyuncuların beklentisi gittikçe artarken hiç de kolay değil. Bugünün korku oyunlarının birçok içeriğinin çok daha derine indiğini ve oyuncunun psikolojik sorunlarına odaklandığını görebilirsiniz. Aynı zamanda oyunun video sesi çok daha rafine edilmiş ve oyun endüstrisinin en ileri teknolojisini uyguluyor.

Escape The Ayuwoki inceleme

Eğer çok sayıda düğüm içeren ağır oyunları seviyorsanız, Outlast veya Resident Evil mükemmel bir seçimdir. Ancak oyun yapımcılarının yaratıcılığıyla, Infliction Game, The Sinner Prologue, Granny, Evil Nun gibi kısa sürede tamamlanabilecek birçok oyun da var. Ancak 2019’un sonunda, Escape The Ayuwoki’nin korkunç lansmanıyla çalkantılı bir olay yaşadık. Deadlycrow Games’in tuhaf ilhamı sağ olsun. Mükemmel görsel-işitsel sistem ile birlikte bunların hepsi sadece bir tık uzakta. Bu korku oyununun ne kadar korkutucu olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu korku oyununun temel hikayesiyle başlayacağız. Escape The Ayuwoki’nin hikayesi, oyuncunun kurban olarak oynadığı bir kaçırılma etrafında dönüyor. Bilinçsiz olarak eski bir malikaneye götürüldünüz ve garip bir odada uyandınız. Bu oyunun amacı, bir yerde gizli bir anahtar bulmak ve ana kapıyı açıp kaçmak için kullanmaktır. Ancak, muhtemelen bu görevin hiç de kolay olmadığını tahmin edeceksiniz.

escape-the-ayuwoki-inceleme 3

Zorluk sadece bilmecelerden, gizli köşelerden veya konağın ürkütücü karanlığından değil, aynı zamanda karanlıkta sizi bekleyen bir şeyden de geliyor. Bu, Deadlycrow Games’in Escape The Ayuwoki oyununu yaratma prototipidir. Ayuwoki, görünüşü efsanevi şarkıcı Michael Jackson’a oldukça benzeyen özel bir çizgi film karakteridir.

Adı neden böyle, bilmiyorum ama bazı arkadaşlara göre, Ayuwoki adı efsanevi “Smooth Criminal” şarkısının (“Annie are you ok?”) Bir cümlesinin hızlıca okunmasıydı. Oldukça etkileyici, değil mi? Efsaneye göre Ayuwoki herkesin yatak odasında saat 3’te göründü. Kimse tam olarak ne olacağını bilmiyor.

Escape The Ayuwoki oynanış

Oynanış açısından değerlendirmek gerekirse, Escape The Ayuwoki’yi fethetmek oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, Ayuwoki’nin çılgın saldırılarından kaçınmak için hayatta kalmaya ve olabildiğince tedbirli bir şekilde saklanmaya çalışmak.

Ayuwoki gibisi yok, inanabilirsin. Her hareketinizi izlemek için her yerde gözleri ve kulakları var gibi görünüyor. Normal canavarların aksine, Ayuwoki rüzgar gibi gelip gidebilmek için çevik bir fiziğe sahiptir. Görünüşünü tahmin edemezsiniz ve tek duyduğunuz, ölümden önceki hee-hee’nin sesi.

escape-the-ayuwoki-inceleme 2

Escape The Ayuwoki oyununda bir el feneri ile donatılacaksınız. Saldırganda silah yok. Tek yaptığınız saklanmak ve hızlı koşmak. El feneri size tek umut ışığı verecektir, ancak ışığı açtığınızda, Ayuwoki tarafından daha kolay yakalanacağınızı unutmayın.

Ayrıca Ayuwoki’nin malikane etrafında sürekli hareket etmesi rahat olmanızı engelleyecektir. Şu anda, yerinizi korumak için büyük dolaplardan, devasa oluklu demir kutulardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Özellikle masanın altına saklanabildiğimiz gerçeğini seviyorum ve etkileniyorum; Burası sakinleşmek, Ayuwoki’yi gözlemlemek ve yol planlamak için doğru yer.

escape-the-ayuwoki-inceleme 4

Escape The Ayuwoki grafik ve ses

Escape The Ayuwoki, oyunculara çevre ile doğru bir şekilde etkileşimde bulunmaları için bir mekanizma sunar ve anahtar her yerde olabilir. Hepsi muhteşem bir görsel-işitsel sistemde bir araya geliyor.

Güzel ve otantik bir his var. Deadlycrow Games tarafından Escape The Ayuwoki oyununda oluşturulan görüntü hakkında tüm yorum yapabileceğim bu. Gerçekten de, oyunculara mümkün olan en gerçekçi hissi vermek için her oda, her bir karanlık koridor dizisi maksimum detaylandırılmıştır.

Konak, oyuncuların zekalarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için karmaşık bir şekilde düzenlenmiştir. Şeytanımıza gelince. Ayuwoki’nin görselleri, ne düşünürseniz düşünün harika bir şekilde oluşturulmuştur. Hiç bu kadar derinden takıntılı bir yüz görmemiştim. Karanlık, korkutucu.

Ses sistemi de oyunun genelini iyileştirmeye yardımcı olmak için yadsınamaz bir vurgu. Senin ayak seslerinin, nefesin ve ayuwoki’nin tipik hee-hee sesi, bir an için kıpırdamadan oturmanızı imkansız hale getiriyor.