Spor Caddesi’nin kaldırımları ve aydınlatma sistemi yenilendi

Kartal’ın Karlıktepe ve Çavuşoğlu Mahalleri’nden geçen Spor Caddesi yenileniyor. Spor Caddesi’nin kaldırımları ve aydınlatma sistemi tamamen yenilendi. Yeni kaldırımlar kaliteli taşlara sahip. Otomobillerin kaldırımları işgal etmemesi için bariyerleri de var.

Çalışmalar Kartal Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan iş birliği çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Spor Caddesi için yenileme ve genişletme çalışması bir süredir devam ediyor. İBB, caddeyi ‘Prestij Caddesi’ olarak planlıyor.

D-100 otoyolu ile Samandıra E-80 bağlantısı üzerinden Kartal’ın merkezine inen Spor Caddesi, Kartal Metro İstasyonu, Kartal Marmaray İstasyonu ve Kartal Deniz İskelesi için de bir güzergah durumunda. Gelecekteki önemini vurgulamak açısından Spor Caddesi’nin başladığı mevkiye yakın Kartal Millet Bahçesi yapılması planlanıyor.

Bu arada çalışmalar kapsamında sadece kaldırımlar yenilenmedi, aynı zamanda caddenin yağmur suyu kanalları, drenajı, fiber optik internet kablolarının döşenmesi, yol genişletmesi ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi de yapıldı. Bunlar önemli altyapı çalışmaları olarak dikkat çeken iyileştirmeler.