Mahmut Eminmollaoğlu kimdir?

AK Parti’nin İstanbul’un ilçelerindeki kongre süreci devam ediyor. Dün akşam Ümraniye’de gerçekleştirilen ilçe kongresi ile AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı belli oldu. Seçime tek aday ile gidilirken, seçimi kazanan kişi Mahmut Eminmollaoğlu oldu.

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya, Vedat Demiröz, Nurettin Canikli, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul milletvekilleri ile ilçe belediye başkanlarının da katıldığı kongrede sadece tek aday çıktı.

AK Partili kongre delegeleri tarafından tek aday için kullanılan oylar sonrası oyları alan Mahmut Eminmollaoğlu seçimi kazanarak AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı olmayı başardı. Kongrede divan başkanlığı ve divan üyeleri seçildikten sonra gündem raporu, faaliyet raporu ve gelir-gider kesim hesap raporu okunarak oylamaya sunuldu. Gelecek dönem için tahmini bütçe okunarak oylandıktan sonra mevcut başkan Mahmut Eminmollaoğlu, tek aday olarak çıktığı kongreyi kazanmayı başardı.

Mahmut Eminmollaoğlu kimdir?

Marmara Üniversitesi’de Hukuk Fakültesi mezunu olan Mahmut Eminmollaoğlu, aslen Sivaslı. 1965 doğumlu olan Eminmollaoğlu, 1995’den beri evli. Daha önce Ümraniye Belediyesi’nde de çalışan Mahmut Eminmollaoğlu, dün gerçekleştirilen kongre ile AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı oldu.