Alkışlarla Yaşıyorum neden kapandı?

Alkışlarla Yaşıyorum sitesi, uzun yıllar önce popüler olan eğlenceli bir video izleme ve yorumlama platformuydu. YouTube ve Twitter’ın yaygınlaşması, Ekşisözlük’ün öne çıkmasıyla papucu dama atıldı. Ancak platformun kapanma nedeni, kullanıcı sayısının düşmesi değil, açılan davalarla başa çıkamamış olmaları olarak açıklandı.

Komik videolar ve üzerindeki yorumlar ile eğlenceli bir ortam sunan Alkışlarla Yaşıyorum, 2004 yılında Fatih Aker tarafından kuruldu. Site, 23 Temmuz 2020’de yayınladığı açıklama metni ile kapandığını duyurdu. Kullanıcılarını yasa boğan karar neden alındı ve Alkışlarla Yaşıyorum neden kapandı? Kullanıcılar her zaman bunu merak etti, hatta platformun kapandığından haberi olmayan ve platforma ara verdikten sonra dönmek isteyenler siteyi yerinde bulamadıkları için şaşkına döndüler.

Fatih Aker, siteyi daha sonra 2011 yılında Nokta’ya sattı. Serdar Kuzuloğlu’na ait MYK Medya çatısı altında bir dönem hizmet veren site daha sonra MYK Medya’nın TürkTicaret ortaklığı ile yeniden serbest kaldı.

Alkışlarla Yaşıyorum kapanış açıklaması

merhaba sevgili alkışlarla yaşıyorum ailesi,

evet, belki de tahmin ediyordunuz! son dönemlerde sıkça yaşadığımız hukuksal süreç ve masraflar artık bizleri fazlasıyla zorluyordu. nitekim, daha fazla götüremedik, olmadı ..

internetin komedi arşivi adına en büyük kaynağıydık belki de. sonrasında facebook, youtube, instagram falan derken çark dönmez, herkes bizden bir şeyleri koparma hevesine girer oldu. acımadılar. bunlar, babadan oğula nesil ..

eski ve yeni üyeleriyle nice güzel saatler geçirdik belki de … belki bağır-çağır’da birbirimize söverek rahatladık, belki yorumlara gülerek … ancak her şeyin bir sonu olduğu gibi alkışlarla yaşıyorum da artık görevini tamamladı. 3 gündür z raporu alamıyoruz.. vakit; emekli olup yazlığa çekilme vakti.

bugüne dek alkışlarla yaşıyorum için emeği geçen herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz..

info@alkışlarlayaşıyorum.com ve sosyal medya hesaplarımız da günün sonunda kendini imha etmiş olacak. bu sebeple, tüm konularda irtibat olarak şimdilik cemevecen@nokta.com adresini kullanabilirsiniz.

altın kapılarımız kan oldu ..

sağlıcakla kalın … :(

imza: şerefsiz adminler