AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin kimdir?

AK Parti İstanbul’da Pendik İlçe Başkanlığı için yeni başkan adayını Ali Şirin olarak belirledi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti’nin Pendik’te yeni ilçe başkanının Ali Şirin olacağını söyledi.

Erdoğan’ın “Bize yeni Ömerler lazım” diyerek başlattığı kongre sürecinde AK Parti’nin Pendik İlçe Başkanı olarak Ali Şirin’ın aday gösterilmesine karar verildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın R. T. Erdogan’ın onayıyla; Pendik İlçe Başkanlığımızın 7. Olağan Kongresinde Ali Şirin İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir. Hayırlı olsun” dedi. Peki Ali Şirin kimdir?

Ali Şirin kimdir?

Pendik Belediye Meclisi’nde bir dönem meclis üyesi olarak da görev yapan Ali Şirin, AK parti’nin Pendik İlçe Başkanı olarak belirlendi.

1972 yılında Ünye’de doğan Ali Şirin, ilk okulu Almanya’da okudu. Liseyi Ünye Lisesi’nde tamamlayan Şirin, üniversitesi İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde okudu.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde lisansını tamamlayan Şirin, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi’nde Klinik Farması üzerine yaptı.