Adalar’a yeni elektrikli araçlar geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün Adalar ilçesine bağlı Büyükada ve Burgazada’ya bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İmamoğlu ve beraberindekiler Adalar’da İBB’nin hizmetlerini incelerken son durumu değerlendirdi.

Adalar’da bu yılın başlarında elektrikli otobüs hatlarının lansmanı yapılırken, hatlarda kullanılan otobüslerin ilk başta beğenilmediği yönünde bilgiler basına yansımıştı. İmamoğlu, Adalar’ın doğasına uygun daha iyi elektrikli araçların 2021’de kullanıma sunulacağını müjdeledi.

Adalar hakkında konuşan İmamoğlu, “Nüfusu belki çok makul seviyede; ama geçmişiyle, değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle birçok değeri var. İnsanların bir arada yaşama kültürü, geçmişte buraya değer katan insanlar, edebiyattan sanata, devlet insanından birçok kavrama kadar bambaşka bir avantaja sahip. Buraya biz, çok değer veriyoruz. Hayatı değiştiren birtakım işlere imza attık son bir yılda; görünen var, görünmeyen var. Görünen kısmı, belki de burada faytonla ilgili değişim. Adalar’a özgün araçlarımız da inşallah 2021’in sonunda tümüyle hizmete girecek. Bu araçlar, bir değişime uğrayacak. Görünmeyen kısmı da var; altyapı. İSKİ eliyle burada, 2021’de, arıtma ile ilgili yatırımlarımız olacak.” dedi.

İmamoğlu ayrıca, Adalar’ın bir dünya mirası olduğunu söyledi ve Adalar’ın çok renkli ve sevimli bir alana dönüşeceğini söyledi.