Gazeteci Sevim Gözay kimdir?

Yaşamını Kartal Uğur Mumcu’da sürdürdüğü sırada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan gazeteci ve yazar Sevim Gözay, vefat etti. Kültür ve sanat alanında televizyon programları ve röportajlar yapan ve kitaplar yazan Gözay, 48 yaşında hayatını kaybetti.

Lenf kanseri olan ve tedavi gören Gözay, bu sabah Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Gözay’ın hayatını kaybetmesi nedeniyle birçok sanatçı ve gazeteci ile Kartallı vatandaşlar üzüntülerini sosyal medyada dile getirdi, Gözay’ın dostları hastanenin önünde toplandı.

SEVİM GÖZAY KİMDİR?

1972 yılında doğan Sevim Gözay, kariyerini medya sektöründe 1993’ten itibaren devam ettirdi. Akşam Gazetesi, Nokta Dergisi, TV8, CNN Türk, Kanal D, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT gibi birçok kurumda sunucu, yönetmen ve editör olarak çalıştı.

2001 VE 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-sanat Televizyon Başarı Ödülünü almayı başardı. Gözay’ın “Kasetten Canlı” ve “‘Sinemaskop Randevular’ adlı iki de kitabı bulunuyordu. Birçok edebiyat çalışmasında yer aldı. Röportajlar yaptı, köşe yazıları yazdı. Jüri üyeliği yaptı, televizyonlarda programlar yaptı.

2006 – 2013 yılları arasında şehir, yaşam, ilişkiler ve kültür sanat hakkında çok sayıda köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı. Çok sayıda dergide sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretti. Gözay’ın yaşamı adeta medya sektöründe geçti. Ancak yakalandığı lenf kanseri onun hayatı için bir dönüm noktası oldu. Kanserle mücadele eden Gözay, Kartal’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.