Xiaomi Türkiye fabrikasının yeri ve iş başvurusu

Çinli telefon üreticisi ve teknoloji geliştiricisi Xiaomi Türkiye’de fabrika açtı. Xiaomi’nin İstanbul’daki fabrikasının yeri ve adresi belli oldu. İstanbul’da fabrika kuran Xiaomi’nin üretim yapacağı tesisin yeri ve adresi belli oldu.

Xiaomi adına Türkiye’de üretim yapacak olan Salcomp’un fabrikası, Avcılar’da bulunuyor. Salcomp, Firuzköy’de bulunan Sel Dış Ticaret ve Kimya’ya ait olan atıl fabrikayı kiraladı. 30 milyon dolarlık yaptırım yapacak olan Xiaomi’nin ay sonunda üretime geçeceği belirtiliyor.

Xiaomi Türkiye adresi

Vatandaşlar Salcomp Avcılar için iş ilanlarına bakarken, fabrikanın adresi de açıklandı. Salcomp Avcılar Firuzköy fabrikasında yapılacak üretim için iş ilanları açılmaya başlandı. Xiaomi İstanbul fabrikasında çalışmak için birkaç farklı kanaldan iş başvurusu yapabilirsiniz. Sizin için bu konuda bilmeniz gereken tüm bilgileri paylaşacağız.

SALCOMP’un Avrupa Direktörü David Chang, Avcılar Ambarlı Limanı yakınlarında 14 bin metrekarelik kapalı bir alanda kurulan ve 2021’in ilk çeyreğinde faaliyete geçecek olan fabrika ile mavi yaka ve beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye istihdam yaratılacağını söyledi. Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu, “Türkiye’nin en çok satan ve bir numaralı telefon üreticisi biziz” dedi.

Xiaomi Firuzköy fabrikası iş ilanları

Çinli üreticinin Türkiye’yi tercih etmesinin nedeni ise çok düşük maaşlar olduğu belirtiliyor. Çalışanlara verilen maaşlar konusunda Avrupa’da en son sırada kalan Türkiye, ucuz işçilik arayan firmaların radarında. Çok az para karşılığında çalıştırılan işçiler sayesinde firmalar olağanüstü kar sağlıyor. Gelişmiş ülkelerde ise işçilik maaşları insani yaşam standartlarında olduğu için bu tür firmalar Türkiye, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri tercih ediyor.

Xiaomi Türkiye’ye iş başvurusu yapmak için CV’nizi v-merveyeniev@xiaomi.com adresine gönderebilirsiniz. Ayrıca Xiaomi Linkedin veya SALCOMP Kariyernet adresine başvurabilirsiniz.