Netflix’teki en iyi 10 korku filmi

Sevilen klasiklerden Netflix orijinallerine, perili evlerden kötü yaratıklara kadar, Netflix’te her tür korku hayranı için bir şeyler var. İşte Netflix’te yayınlanan en iyi on korku filmine bir bakış. Netflix’te bulunan en iyi korku filmleri arasından sizler için 10 film seçtik, böylece platformda izleyebileceğiniz harika filmlere göz atabilirsiniz.

The Blackcoat’s Daughter

The Blackcoats Daughter

Bir yatılı okulda kış tatili sırasında geride kalan iki genç kız, film yapımcısı Oz Perkins’in karamsar, atmosferik The Blackcoat’s Daughter’nda tuhaf davranışları deneyimler. The Chilling Adventures of Sabrina’nın yıldızı Kiernan Shipka, tüyler ürpertici karakterlere karşı erken yeteneklerini muhtemelen rahatsız edici genç bir kadın olarak gösterirken Perkins, karlı ortamda yaygın bir korku duygusu yaratıyor.

The Evil Dead

The Evil Dead

Sam Raimi’nin düşük bütçeli korku filmi The Evil Dead hala bağımsız film yapımcılığının tam bir harikası. Beş üniversite öğrencisi, ücra bir kulübede tatil yaparken kazara iblisleri çağırır. Bu filmde Bruce Campbell’ın karizmatik performansı Ash Williams’ın bir korku türü yıldızı olmasına yardımcı oldu ve Raimi’nin kamera çalışmaları ve görsel efektlerdeki ustalığı onu uzun bir Hollywood kariyeri yoluna soktu.

His House

His House

Güney Sudan’dan bir çift mülteci, travmatik anıların yanı sıra Londra’da hükümet konutlarına yerleştiklerinde memleketlerinden gelerek onları takip eden kötü bir ruhla boğuşuyor. Evi, geleneksel perili ev tuhaflığını travma ve yerinden edilme üzerine bir meditasyonla harmanlayarak tanıdık bir hikaye türüne ilgi çekici (ve rahatsız edici) yeni bir dönüş getiriyor.

Hush

Hush

Popüler Netflix dizisi The Haunting of Hill House ve The Haunting of Bly Manor’u yaratmadan önce Mike Flanagan, işitme engelli bir kadının (Kate Siegel) amansız bir davetsiz misafirle savaşmasını konu alan gergin ev istilası gerilim filmi Hush’u yönetti. Flanagan ustaca bir şekilde ana karakterin sağırlığını gerilimle birleştirerek, hayatı için savaşırken izleyiciyi onun yerine koyuyor.

The Invitation

The Invitation

Karyn Kusama’nın The Invitation filminde bir akşam yemeği partisi çok ters gidiyor. Eski arkadaşlar ve aşıkların karanlık bir dönüş yapmadan önce yeniden bağlantı kurmasıyla olaylar bir drama olarak başlıyor. Ev sahibi herkesi sadece yemek yemeye ve sohbet etmeye mi davet etti, yoksa garip bir tarikatın kıyamet kehaneti ile ilgili daha kötü niyetli bir sebep mi var? Ürkütücü film, yoğun çatışmalara ve şiddete yol açmadan önce bu olasılıklarla geçiyor.

It Comes at Night

It Comes at Night

Tam olarak gece ne geliyor? Trey Edward Shults’un kıyamet sonrası filmi It Comes at Night bu soruyu asla tam olarak yanıtlamaz, ancak dünyayı kasıp kavuran ölümcül bir hastalıktan saklanan bir ailenin karşılaştığı birçok tehlike olabilir. Gizemli bir yabancı kendi ailesi için yardım arayışına çıktığında, iki klan dışarıdan hangi tehlikelerin geldiğini ve içeriden hangi tehlikelerin geldiğini belirlemelidir.

Killer Klowns From Outer Space

Killer Klowns From Outer Space

Tek başına başlık bile sizi dış uzaydan gelen katil palyaçolarla ilgili olan Killer Klowns From Outer Space’i izlemeye yetecek kadar olmalıdır. Palyaçoya benzeyen uzaylılar dünyaya gelir ve küçük bir kasabanın insanlarını öldürmek ve tüketmek için sirk temalı ölüm aletlerini (pamuk şeker kozaları, patlamış mısır tabancaları vb.) kullanırlar. Bu tuhaf korku-komedi, 1988’de piyasaya sürüldüğünden beri bir kült klasik haline geldi.

Pan’s Labyrinth

Pans Labyrinth

Guillermo del Toro’nun unutulmaz, güzel masalı Pan’s Labyrinth, genç bir kızın fantastik yaratıkların yaşadığı gizemli bir labirenti keşfettiği 2. Dünya Savaşı İspanya’sında geçiyor. Del Toro, masal dünyasını İspanya’da yükselen faşizmin gerçek dünyasıyla iç içe geçirirken mistik varlıklar, ana karakterin sadist askeri komutanı üvey babasına karşı savaşmasına yardımcı olur.

Sweetheart

Sweetheart

Kiersey Clemons, Sweetheart’ın ıssız bir adada mahsur kalmış bir gemi enkazından tek başına kurtulan görünüşteki tek kişi olarak, Sweetheart’ın kaçış süresinin çoğunda ekrandaki tek kişidir. Yoksa ada gerçekten terk edilmiş mi? Yönetmen J.D. Dillard, içsel güç rezervlerini bulan ve gücünü geri alan bir kadının hikayesini anlatmak için derinlerden gelen bir canavarın beliren tehdidini kullanıyor.

Unfriended

Unfriended

Tüm bir hikayeyi yalnızca bilgisayar ekranındaki görüntüler aracılığıyla tasvir etmek kulağa saçma bir numara gibi gelebilir, ancak akıllıca, karmaşık bir şekilde tasarlanmış korku filmi Unfriended, mezarın ötesinden intikam almak için hedeflenen bir grup gencin temel ama etkili hikayesiyle kendine çekiyor. Film, karakterlerinin çevrimiçi yaşamlarını mükemmel bir şekilde yakalarken aynı zamanda tatmin edici ve korkutucu bir hayalet hikayesi sunar.