Netflix’teki en iyi 10 komedi filmi

Netflix’te gösterişten esprilere, akıllıca olandan saçma olan komedi filmlerine kadar her zevke uygun bir şeyler vardır. İşte Netflix’te izlenebilecek en iyi on komedi filmi. Netflix’te izlemekten keyif alacağınızı düşündüğümüz en komik, eğlenceli ve ilginç komedi filmini listeledik.

Banana Split

Banana Split

Banana Split’in genç kız kahramanları, ikisinin de aşık oldukları oğlan için kavga etmek yerine, en iyi arkadaşlar haline gelirler ve arkadaşlıklarını birinin şu anda flört ettiği, diğerinin ise eskiden beraber olduğu adamdan gizler. Liana Liberato ve yardımcı yazar Hannah Marks, arkadaşlığın baş döndürücü bağlarının her türlü gençlik aşkını nasıl aştığına dair bir filmdeki ana karakterler olarak harika bir kimyaya sahipler.

Can’t Hardly Wait

Can’t Hardly Wait

Lise mezuniyetlerini kutlarken tek bir gece boyunca çeşitli karakterleri takip eden, 90’lı yıllardan kalma gençlik komedisi Can’t Hardly Wait’ten çok daha iyisi olamaz. Jennifer Love Hewitt, Ethan Embry, Lauren Ambrose, Seth Green, Jason Segel, Melissa Joan Hart ve Donald Faison, destansı partiye ve onun birçok komedi hikayesine girip çıkan birçok yıldız ve geleceğin yıldızları arasında yer alıyor.

The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

Yazar / yönetmen / yıldız Radha Blank, yarı otobiyografik ilk filmi The Forty-Year-Old Version ile kendini rapçi olarak yeniden keşfeden 40’ına yaklaşan bir oyun yazarı hakkında film ile büyük bir sıçrama yaptı. Tümü Blank’ın zekası ve karizmasıyla bir arada tutulan yaş, ırk ve profesyonel hırslar konusunda açıkça komik ve acımasızca dürüst.

Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

Yeni Zelandalı film yapımcısı Taika Waititi, Marvel Sinematik Evreni’nde Thor filmleriyle büyük bir çıkış yapmadan önce, Hunt for the Wilderpeoplem adında son derece saçma komedi filmini yönetti. Komedi, çocuk hizmetleri onun için geldiğinde onlardan kurtulma yanlısı üvey amcası (Sam Neill) ile kaçan asık suratlı bir yetim (Julian Dennison) hakkındadır.

Mascots

Mascots

Film yapımcısı Christopher Guest, her yıl düzenlenen bir yarışma için bir araya gelen tuhaf spor maskotları hakkında Netflix orijinal filmi Mascots ile alkışlanan maskot şovları geleneğini (Waiting for Guffman ve Best in Show dahil) sürdürüyor. Komedi filminin kadrosunda Jane Lynch, Fred Willard, Chris O’Dowd ve Guest’in kendisi de var ve onların saçma karakterleri ustalıkta şan için yarışırken esprili paylaşımlar yapıyor.

Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail, efsanevi İngiliz komedi grubunun muhtemelen en iyi temsilidir. Komedi, Monty Python üyeleri Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones ve Michael Palin’i Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nin hikayesine yerleştiriyor. Karakterler Kutsal Kase’yi ararken, yol boyunca meydana gelen pek çok görkemli saçma durumla birlikte izleyin.

The Muppets

the muppets

Jim Henson’un Kermit the Frog, Miss Piggy, Fozzie Bear ve çok daha fazlası dahil olmak üzere sevilen keçe kreasyonları, The Muppets’teki başrol ve yardımcı yazar Jason Segel’in izniyle sinema filmlerine geri dönüyor. Segel, Muppet’leri yeniden bir araya getirmek ve tiyatrosunu kötü bir geliştirici tarafından yıkılmaktan kurtarmak için bir maceraya atılan insan bir Muppet hayranını canlandırıyor.

The Naked Gun

the naked gun

Parodi türünün simgelerinden biri olan The Naked Gun, kısa ömürlü polis şovu parodisi Police Squad’ı uyarlayan komedi devleri Jerry Zucker, Jim Abrahams ve David Zucker’dan geliyor! bu şaka ağırlıklı uzun metrajlı filmde Leslie Nielsen, hükümdar Los Angeles’ı ziyaret ettiğinde İngiltere Kraliçesi’ne yönelik suikast girişimini durdurması gereken, bilgisiz ama çok ciddi Teğmen Frank Drebin’i canlandırıyor.

Scott Pilgrim vs. the World

scott pilgrim vs. the world

Film yapımcısı Edgar Wright, Bryan Lee O’Malley’in çizgi roman serisini Scott Pilgrim vs. the World’e uyarlayarak çizgi roman ve video oyunu estetiğini enerjik, referans ağırlıklı bir komediye dönüştürüyor. Michael Cera, onunla çıkabilmek için yeni kız arkadaşı Ramona Flowers’ın (Mary Elizabeth Winstead) “yedi kötü eski sevgilisini” yenmesi gereken ana karakterini oynuyor.

Superbad

superbad

Jonah Hill ve Michael Cera, bu komik ve şehvetli gençlik komedisinde içki almaya ve sevdikleri kızlarla beraber olma şansı bulabilecekleri havalı bir partiye katılmaya çalışan bir çift liseli uyumsuzluğu canlandırıyor. Evan Goldberg ve (aynı zamanda destekleyici bir rol oynayan) Seth Rogen tarafından birlikte yazılan Superbad, çılgın maskaralıklarla ilgili olduğu kadar genç arkadaşlığın bağlarını da konu alıyor.