Sinek kuşlarını bahçenize çeken 10 çiçek

Her bahçenin sinek kuşlarına ihtiyacı vardır! Bu minik değerli kuşların çiçekten çiçeğe atlamalarını izlemek ayrı bir zevk. Bazen, kanatlarının vızıltısını ve hızlı titreyen cıvıltılarını duyabilmeniz için yeterince yakınlaşırlar. Hızlı metabolizmaları nedeniyle, her 10 ila 15 dakikada bir yemek yemek zorundalar ve günde 1.000 ila 2.000 çiçeği ziyaret edecekler!

Uzun gagaları ve oluklu dilleri, kırmızılara, turunculara ve pembelere yönelmelerine rağmen, birçok farklı çiçek türünden nektar yudumlamak için tasarlanmıştır. Bahçenizde bir besleyicinin yanı sıra farklı çiçeklenme zamanlarına sahip çeşitli çiçek türlerinin olması, bu güzel canlıları sık sık ziyaret etmeye ikna edecektir. Bir çeşmede de su sağlayın (kuş banyosu kullanamazlar) ve tünecek yerleri olması için ağaçların veya çalıların üzerine ölü çubuklar bırakın. Bölgelerini araştırmayı severler ve bazen en sevdikleri çiçekleri veya besleyicilerini korurlar. İşte sinek kuşlarının sevdiği 10 güzel bitki:

Trumpet Honeysuckle (Trompet Hanımeli)

Trumpet Honeysuckle

Bu dayanıklı güneş seven çok yıllık asma bitki, sinek kuşlarının sevdiği borulu çiçeklere sahiptir. Bitki etiketini veya açıklamasını dikkatlice okuyun: Bahçenizi ele geçirecek olan istilacı Japon hanımeli (Lonicera japonica) yerine Amerikan (Lonicera sempervivens) veya Hollanda çeşidini (Lonicera pericylmenum) dikmeyi tercih edin.

Columbine

Columbine

Bu baharda çiçek açan çok yıllık bitki, uzun sivri kuyruklu muhteşem çiçeklere sahiptir ve sinek kuşları için en eski nektar kaynaklarından biridir. Kısmi gölgeyi tercih eder.

Cuphea

cuphea

Parlak turuncu veya kırmızı boru şeklindeki çiçekler bu dayanıklı yıllık bitkiyi kaplar. Havai fişek bitkisi olarak da adlandırılan cuphea, sinek kuşlarına karşı dayanılmazdır. Bu bir güneş aşığıdır, ancak yazın en sıcak döneminde onu sulu tutun.

Fuşya

Fusya

Bu gölge seven yıllık bitki, sinek kuşlarını çağıran zarif sarkık çiçeklere sahiptir. En iyi asılı tencere, sepet veya pencere kutularından sarkan şekilde görünür.

Sharon Rose

sharon-rose

Şaron Gülü, bahçenin geri kalanının çoğunun yavaşladığı mevsimde çiçeklenmeye başlayan dayanıklı bir çalıdır. Dev çiçekleri, sinek kuşları ve diğer tozlayıcılar için mıknatıslardır.

Salvia

Salvia

Salvia, yaz başından ortasına kadar haftalarca çiçek açar ve birçok farklı mor, koyu pembe ve mavi tonlarında gelir. Daha yeni çeşitler, düzenli bir çekici bitki örtüsü höyüğü oluşturur.

Kardinal çiçeği

cardinal flower

Sinek kuşları, bu yerli çok yıllık bitki üzerindeki kırmızı ve sarı trompet şeklindeki çiçekleri sever. Daha sıcak iklimlerde dayanıklıdır ve onu iyi bir zemin örtüsü veya bordür yapan yayılma alışkanlığına sahiptir. Tam güneşi tercih ediyor.

Nane

mint

Nane, yaz başından ortasına kadar birkaç hafta süren, tüylü yeşillik ve mor-mavi çiçek sivri uçlu, sağlam bir çiçektir. Hoş, baharatlı ve nanemsi bir kokusu vardır.

Torenia

Torenia

Aslanağzı andıran bu pembe ve beyaz veya pembe ve mor çiçekler, ilkbahardan sonbahara kadar sürer ve sinek kuşları için tüm mevsim boyunca bir nektar kaynağı sağlar. Dilek kemiği çiçekleri olarak da adlandırılan Torenia, kısmen güneşte en iyi olan yıllıklardır.

Arı Balsamı

Bee Balm

Bu çok yıllık bitki, tüm tozlayıcıların taptığı bir favoridir! Saçaklı çiçekler ısıya dayanıklıdır ve pembe, kırmızı ve mor renkte gelir. Arı balsamı en iyi büyük güneşli alanlara ekilir, bu da sinek kuşlarının fark etmesini kolaylaştırır!