Kısa pantolon nasıl uzatılır

Yıkandıktan sonra pantolonun küçülmesinden ve şimdi istediğinizden daha fazla ayak bileğinizin görünmesinden nefret etmiyor musunuz? Ya da sadece büyüyen çocuklarınız olabilir. Okul yılının başında biraz uzun aldığınız pantolonlar artık daha çok kaprilere benziyor. Hala giyilebilecek bir pantolon bağışlamak zorunda kalmaktan nefret ediyorsanız aşağıdaki basit düzeltmelerden biriyle çok kısa bir pantolonu kurtarabilirsiniz.

Pantolonun Alt Kısmını Açın

Yalnızca fazladan birkaç santimetre kadar uzunluğa ihtiyacınız varsa, pantolon ucunu aşağı indirmek iyi bir çözümdür. İşte nasıl yapılacağı.

  • Her bir pantolon manşetinin kenarını yırtıp çıkarmak için bir dikiş sökücü kullanın. Eğer elinizde bir tane yoksa, bir terziye gitmeye değer. Ancak küçük bir makas kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu, pantolonu uzatmak için size en az ekstra birkaç santimetre verecektir.
  • Bu noktada, yıpranmış bir kenar görünümüne aldırmazsanız, kenarı bitmemiş bırakabilirsiniz. Bazı kumaşlar diğerlerinden daha fazla yıpranır, ancak pantolonunuzdan biraz daha fazla can alırsınız.
  • Özel bir görünüm için, kenar boyunca bir sıra dikiş yapın. Bu, en azından bir süre daha uzun süre yıpranmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Pantolona Manşet Ekleme

Düşürecek kadar pantolon ucunuz olmadığında, alt kısmına kumaş bir manşet ekleyerek pantolonunuzu uzatabilirsiniz. Bir manşet oluşturmak için her bir bacağın altına dikebileceğiniz bir kumaş parçası, fırfır veya dantel için kumaş zulanızı derinlemesine gözden geçirin: Bu eğlenceli ve şık bir seçenektir ve kot pantolon veya kumaş pantolonları için işe yarayabilir.

Orta Bacak Kısmına Daha Fazla Kumaş Ekleyin

Manşet eklemeye benzer şekilde, üst veya alt bacağın ortasına veya hatta dizlere bir kumaş parçası ekleyebilirsiniz. Pantolon bacaklarının bir kısmını kesin. Koordinasyon kumaşı ile yeni bir bölümü dikin. Ardından, pantolon bacaklarının geri kalanını tekrar dikin. Voila. Daha uzun pantolonunuz var!

pantolon kapri yapma

Kotlar için kot gibi kumaşı eşleştirmeyi deneyebilir veya renk veya stil için tamamen farklı bir iç kısım kullanabilirsiniz. Çocuğunuz okulda bu bakışla trend belirleyici bile olabilir. Kumaşın benzer ağırlık ve yapısını eşleştirerek muhtemelen yamadan en iyi ömrü elde edeceksiniz. Aksi takdirde kumaşlar dikiş sırasında kırışarak ve çekerek birlikte yıkanmayabilir.

Pantolonu Kapriye çevirin

Pantolonunuzdan ödün verin ve onları en sevdiğiniz uzunlukta kaprilere veya şortlara dönüştürün. Onları sarabilir ve kelepçeleyebilirseniz, manşeti yerine dikebilirsiniz, böylece her seferinde yapmak zorunda kalmazsınız. Kalıcı bir çözüm için, pantolonunuzdan birkaç santim daha kesin ve onları kapri veya şort halinde sarın.