Android Auto “Error 7” düzeltme

Android Auto dünyasındaki hemen hemen herkesin zaten bildiği gibi, uygulama deneyimi kusursuz olmaktan uzaktır ve hatalar, kesinlikle açık bir neden olmaksızın tam anlamıyla aniden ortaya çıkmaktadır.

Bazı durumlarda, Android Auto’nun çılgına dönmesine neden olmak için cihazda küçük bir değişiklik yapılması gerekirken, diğerleri için Google tarafından yayınlanan bir güncelleme, her şeyi kimsenin nasıl düzelteceğini bilmediği bir noktaya getirir.

Android Auto’da karşılaşılan ve Google Asistan, telefon görüşmeleri, bildirimler, mesajlar ve diğer özelliklerin arızalanmasına neden olan tipik sorunlara ek olarak, ekranda görünen ve kullanıcıya kesinlikle hiçbir şey söylemeyen birkaç gizemli hata kodu vardır.

Söylemeye gerek yok, bunlar teşhis edilmesi ve çözülmesi en zor olanlardır, özellikle de ana ünitede görüntülenen bilgi miktarı çok sınırlı olduğu için. Bu durumda, Google’da yapılan bir arama her şeyin üstesinden gelmeye yardımcı olur, ancak geçici çözümler de çok azdır.

İletişim Hatası 7 – Communication Error 7

İletişim hatası 7, ana ünitede görünen ve neler olduğu hakkında hiçbir şey göstermeyen mesajlardan biridir. Elbette, ekranda “Error 7” yi gören daha az teknoloji meraklısı bir kullanıcının bu konuda ne yapacağı konusunda kesinlikle hiçbir fikri yoktur, özellikle de mesajda ek kaynaklar için bir bağlantı veya buna benzer bir şey içermediği için.

Temel olarak, uygulama ana birimle güvenli iletişim kuramadığı için Android Auto’da hata 7 ortaya çıkıyor. Genellikle uygulamayı kullanırken değil, telefon ana üniteye bağlandıktan hemen sonra görüntülenir. Başka bir deyişle, direksiyona geçerken ve akıllı telefonunuzu takarken bu hatayla karşılaşabilirsiniz, bu nedenle yukarıda belirtilen nedenden dolayı bağlantı başlatılamaz.

Android Auto’da “hata 7” nasıl düzeltilir?

Söylendiği gibi, ekranda görünen hata mesajı, soruna neyin neden olduğu hakkında kesinlikle hiçbir ayrıntı içermiyor, ancak Google’ın kendisine göre, Android Auto’yu tekrar açıp çalıştırmanın iki yolu var.

Her şeyden önce, Google Play hizmetlerinin en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanız gerekir. Bunu Android cihazınızda yapmak için, Google Play Store’u açıp “Google Play hizmetleri”ni arayabilir veya Ayarlar ekranını açıp şu yolu takip edebilirsiniz: Ayarlar > Uygulamalar > Google Play hizmetleri > Mağazadaki uygulama ayrıntıları > Güncelleme

Google Play hizmetlerinin en son sürümü cihazınızda yüklüyse, sonraki adım farklı bir kablo denemektir. Kulağa ne kadar tuhaf gelse de, 7 numaralı hata bozuk bir kablodan kaynaklanıyor olabilir; En azından söylemek gerekirse, mükemmel çalışan bir kablonun bu sorunu yaşamaya başlayacağını söylemek esrarengizdir.

Android Auto için en iyi kablonun nasıl seçileceğine dair bir kılavuz zaten yayınladık, bu nedenle Communication Error 7’den kurtulmak için yüksek kaliteli bir kablo seçtiğinizden emin olun. Genel bir öneri olarak, Samsung ve Google gibi resmi kablolar en düşük sorun olasılığına sahip olanlardır.

Bu iki geçici çözüm işe yaramazsa, Google kullanıcılara şirkete ulaşmalarını söyler çünkü Android Auto’da bir sorun olma ihtimali vardır ve bu durumda özel bir hata düzeltme güncellemesi gerekebilir. Bunu, Android cihazınızdaki uygulamanın içinde bulunan yardım ve geri bildirim bölümünden yapabilirsiniz.