KM11 Aydınlı TOKİ – Cevizli otobüsü Pendik’te duracak

İETT’den yapılan açıklamaya göre, KM11 Aydınlı TOKİ / A.Yesevi – Kartal Metro / Cevizli otobüs hattı Pendik Köprüsü’nden itibaren güzergahına devam etmeyecek. KM11 hattı, metroya entegre bir hat olarak seferlerine devam edecek. Kartal’a gitmek isteyenler Pendik’te ücretsiz olarak metroya aktarma yapabilecek.

İstanbul’da son zamanlarda metro güzergahına paralel İETT otobüs hatlarının güzergahları kısaltılarak metroya entegre ücretsiz hatlar haline getiriliyor. Bunların son örneği, TOKİ Aydınlı ile Kartal Cevizli arasında ulaşımı sağlayan KM11 hattı. KM11 hattı için alınan karara göre, 5 Nisan 2021’den itibaren hattın Kartal kısmı iptal edildi.

KM11 hattında güzergah değişikliği

Buna göre KM11 ile Tuzla’dan Kartal’a gitmek isteyenler, Pendik Köprüsü’nde son durakta otobüsten inerek metroya ücretsiz aktarma yapabilecekler. Aynı şekilde Tuzla’ya KM11 ile gitmek isteyenler Kartal’dan metro ile Pendik’e geçip KM11 hattına ücretsiz olarak aktarma yapabilecekler.

İETT’den yapılan açıklamada, “KM11 Aydınlı TOKİ / A.Yesevi – Kartal Metro / Cevizli hattı güzergahı 05.04.2021 Pazartesi günü itibariyle Pendik Köprüsü’nde kesilecek olup, hattımız Aydınlı TOKİ – Pendik Köprüsü arasında metro entegre ücretsiz tarife ve daha fazla sefer ile hizmet verecektir.” ifadeleri kullanıldı.