Frank Gallagher nasıl öldü? Shameless bitti mi?

Gallagher ailesinin son 10 yıldır hayatımızın bir parçası olduğuna inanmak zor. Shameless dizisinin aktörleri ve karakterlerinin gözümüzün önünde büyümelerini izledik. Şimdi, her biri eşyalarını toplayarak Chicago’nun Güney Yakası’ndan taşınırken, Shameless hayranları 11 Nisan’daki dizi finali ile seriye veda etti. Sondan bir önceki bölüm bize oldukça güçlü ipuçları verdi. Ancak herkesin merak ettiği soru: Frank ölür mü?

Frank alkolik demans teşhisini öğrendiğinde, sondan ikinci bölüm, Frank’i uyuşturucularla ve ailesine bir not gibi görünen şeyleri gösterir. Frank, çocuklarının olmasını umduğu destekleyici, besleyici ebeveyn olmaktan çok uzaktır; Frank, bildiğimiz Frank’tir. Bununla birlikte, çocuklarıyla olan ilişkilerinin son sezonda iyileştiğini inkar etmek mümkün değil, bu yüzden bu sahne kesinlikle acı verici.

Frank’ın hastaneye kaldırılması

Shameless’ın dizi finalinin başında, kanepede bayılırken “Frank’in tekrar aşırı doz aldığı” haberini çocuklarla paylaştıklarını görüyoruz. Hiçbiri kendi yoluna ilerlerken özellikle endişeli görünmüyor. Sonunda Frank koltuktan kalktı ve şaşkınlıkla kapıdan çıktı. Frank şaşkınlıkla şehirde dolaşmaya devam eder, yolda karşılaştığı biri maske takmadığı için Frank’e küfür eder. Frank son olarak Patsy’s Pies gibi eski uğrak yerlerini ve bir kiliseyi tekrar ziyaret eder. Rahip, hastaneye son kez gönderildiği sırada Frank için ambulans çağırır.

Frank’in COVID’den ölümü

Hastanede COVID-19 testi pozitif çıkan Frank’in ateşi yükselir. Frank, dizinin ilk bölümlerinden ailesini geri anılarla hatırlayarak son anlarını tek başına geçiriyor. Ne yazık ki, Gallagher klanının geri kalanı gülünç derecede büyük hastane dosyası sayesinde öldüğünü asla öğrenemez, ancak Lip’in içinde babası olduğu bilmeden ambulansla yolu kesişir ve motosikletiyle ambulansa yol verir. Ayrıca aşırı doz almadan önce bıraktığı notu da asla bulamazlar. Frank sonunda ölür ve doktor fişi çeker. Frank’in ölü bedeni yakılmak üzere gönderilir. Bu arada alkolle dolu vücudu nedeniyle krematoryum fırınını patlar. Alkolik demansından mı, COVID-19 komplikasyonlarından mı yoksa son doz aşımından mı öldüğü belirsiz. Ancak genel inanış COVID’den öldüğü üzerine.