Steam’de profil resmi değiştirme

Steam’de sıradan bir oyuncuysanız, kendi gerçek hayatınızdaki kişiliğinizden bazı özellikleri Steam’deki genel profilinize eklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmanın iyi bir yolu, Steam’deki profil resminizi özel bir avatarla değiştirmektir.

Steam profil resminizi Steam masaüstü uygulamasını kullanarak veya Steam web sitesi aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Her iki yöntemin adımları aynıdır, bu nedenle bu adımları istemciyi veya web sitesini kullanarak uygulayabilmelisiniz.

Steam’de Profil Resmi Değiştirme

1. Avatar değişikliği için öncelikle Windows PC veya Mac’inizde Steam istemcisini açın veya Steam web sitesini ziyaret edin ve hesabınızda oturum açın. Oturum açtıktan sonra, sağ üst köşeden hesap kullanıcı adınızı seçin ve açılır menüden “Profili görüntüle“yi seçin.

steam profil resmi degistirme 1

2. Hesabınızın profil menüsünde “Profili Düzenle” seçeneğini seçin. Böylece profil düzenleme ekranına giriş yapmış olacaksınız.

steam profil resmi degistirme 2

3. Profil resminizi değiştirmek için Steam hesabınızın profil ayarlarında “Avatar“ı seçin. “Avatar” seçeneği, sizi profil resmi değiştirme ekranına götürecek.

steam profil resmi degistirme 3

4. “Avatar” menüsünde, yeni bir profil resmi yüklemek için “Avatarınızı yükleyin” düğmesini tıklayın. Bu görüntünün en az 184 piksele 184 piksel boyutunda olması gerekir. Alternatif olarak, aşağıda bulunan Steam tarafından sağlanan profil resimlerinden birini seçebilirsiniz. Tüm Steam avatarlarını görmek için “Tümünü Gör” düğmesine tıklayın.

steam profil resmi degistirme 4

5. Yeni profil resminizi, yükledikten sonra (veya önceden var olan seçeneklerden birini seçtikten sonra) menünün üst kısmında önizleyebilirsiniz. Değişikliği profilinize uygulamaya hazır olduğunuzda “Kaydet” düğmesini tıklayın.

steam profil resmi degistirme 5

Kaydedildikten sonra, yeni profil resminiz Steam profilinizdeki arkadaşlarınız, takipçileriniz ve diğer kullanıcılar tarafından anında görülecektir (Steam profilinizi gizlilik ayarları kısmından özel yapmaya karar vermedikçe).