Yakacık Bayram Demirkol Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Bayram Demirkol Parkı, Yakacık Çarşı Mahallesi’nde yenilenen yüzüyle vatandaşların hizmetinde. Kartal Belediyesi’nin bir süredir yoğun çalışmalar yürüterek yenilediği park, yaz aylarında vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

2018 yılında vefat eden Yakacık eski Belediye Başkanı Bayram Demirkol’un adını taşıyan parkta kapsamlı yenileme çalışmaları yapıldı. Kartal Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında parkın içindeki sosyal tesisin kapasitesi arttırılırken çeşitli oyun grupları eklendi. Çim yenilemesi yapılan alanda yumuşak zeminde tam tur yürüyüş yolu imalatı da yapıldı.

yakacik-bayram-demirkol-parki 2

Bayram Demirkol Parkı yenilendi

Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nın toplam alanı 6 bin 614 metrekare ve bunun 4 bin 350 metrekaresi yeşil alandan oluşuyor. Parkta ayrıca 293 metrekare çocuk oyun alanı, 518 metrekare alanı kaplayan 265 metre uzunluğunda koşu ve yürüyüş parkuru yer alıyor.

Parkta kapsamlı bir zemin yenileme çalışması yürütülürken, 172 kişi kapasiteli Kış Bahçesi adı verilen bir sosyal tesis kuruldu. Burada 2 katlı ve 200 metrekarelik alana sahip bir teras dekor edilirken, tesiste toplamda 155 metrekare kapalı alan ve 357 metrekare açık alan bulunuyor.

Tesisin işletmesi Kartal Belediyesi tarafından yürütülecek ve vatandaşlar nezih bir aile ortamında oldukça uygun fiyata çay ve kahve içebilecek. Tesisin alt katı özellikle gençlerin kendilerini rahat hissedebileceği şekilde modern ve yenilikçi bir tasarıma sahip.

yakacik-bayram-demirkol-parki 3

Bayram Demirkol Parkı nerede?

Yakacık Bayram Demirkol Parkı, Yakacık Mezarlığı’nın hemen üst tarafında, Havuz Sokak yanında, enfes bir manzaraya sahip olağanüstü bir destinasyonda bulunuyor. Buraya ulaşım için çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’ndan geçen 132N, 132C, 132ÇK, 132Z, 134 nolu İETT otobüslerine binerek 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüsten Yakacık Lisesi durağında inin ve 5 dakika yürüyerek parka varabilirsiniz. Otobüse binebileceğiniz caddeler: Egemenlik Bulvarı, Spor Caddesi ve Sanayi Caddesi.

Yine Neyzen Tevfik’ten geçen 134CK nolu İETT otobüsüne binebilirsiniz. Bu otobüs Spor Caddesi’nden sonra Yakacık Caddesi’ne sapar ancak bu otobüsün de gideceği yer, inmeniz gereken Yakacık Lisesi durağıdır. Bu otobüsle de aynı sürede varırsınız.

Minibüsle gitmek isterseniz C-80 nolu Paşaköy – Merve Mahallesi minibüsüne binmeniz gerekiyor. Kartal merkezden geçer. Yakacık Polis Merkezi önünde inin. Akasya Sokak’tan geçerek Havuz Sokak’a ulaşın. Toplamda 20 dakikada varırsınız.

Uğur Mumcu Mahallesi tarafından gelecekseniz, 132C, 132Z, 131V, 17S veya KM35 İETT otobüslerine binin. Yakakent Caddesi’ndeki Yakacık durağında inin ve 5 dakikalık yürüme ile ulaşabilirsiniz. Minibüs ile gitmek isterseniz C-80 Merve – Paşaköy veya C-51 Uğur Mumcu – Kadıköy minibüsüne binebilirsiniz. Yine aynı yerde inmeniz gerekli.

Hürriyet Mahallesi’nden C-86 Yakacık minibüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsle gitmek isterseniz Adnan Kahveci Caddesi’nde KM36 veya Takdir Sokak’ta KM32’ye binebilirsiniz.