Mehmet Ali Büklü Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Mehmet Ali Büklü Parkı, yenilenen yüzüyle vatandaşların hizmetinde. Kartal Belediyesi’nin bir süredir yoğun çalışmalar yürüterek yenilediği park, hizmete açıldı. Esentepe ve Atalar Mahallesi’nin tam ortasında konumlanan parkın içinde yeni açılan sosyal tesisten, vatandaşlar uygun fiyatla yararlanabilecek.

Mehmet Ali Büklü Parkı sosyal tesisi açıldı

1995 yılında vefat eden Kartal’ın efsane Belediye Başkanı Mehmet Ali Büklü‘nün adını taşıyan parkta kapsamlı yenileme çalışmaları yapıldı. Kartal Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında parkın işlevi ve içeriği tamamen değiştirildi. Parktaki eski ve işlevini kaybetmiş birimler kaldırılarak yerine amfi, kütüphane ve kafe barındıran sosyal tesis inşa edildi.

Öte yandan, parkın içindeki sosyal tesisi Kartal Belediyesi’nin işleteceği öğrenildi. Böylece vatandaşlar yenilen parkta ve yeni açılan sosyal tesiste aileleriyle vakit geçirip, uygun fiyata çay & kahve içebilecekler.

mehmet-ali-buklu-parki 2

Mehmet Ali Büklü Parkı yenileme çalışmaları

Parkta yürütülen çalışmalar kapsamında Mehmet Ali Büklü Parkı’nın ilçenin efsane başkanına yakışır bir hale getirilmesi sağlandı. Mehmet Ali Büklü Parkı ile bölgeye oldukça modern bir meydan, sosyal tesis ve park kazandırılmış oldu. Alanda gelecekte tiyatrolar, sinemalar, konserler ve akşam sineması gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca alanda ücretsiz geniş bant internet bağlantısı sunulacak.

Mehmet Ali Büklü Meydan Projesi; 625 metrekarelik açık oturma alanını, 632 metrekarelik yeşil alanı, 286 metrekarelik kütüphaneyi ve kafeyi içeriyor. Ayrıca kültürel ve sanatsal aktivitelerin yapılması için amfi tiyatro konsepti de meydanın en dikkat çekici özelliklerinden birini oluşturuyor.

Mehmet Ali Büklü Parkı nerede?

Mehmet Ali Büklü Parkı’nın girişi Tecerdağı Caddesi üzerinde bulunuyor. Caddenin Çanakkale Caddesi’ne yakın tarafındadır. Çağrı Marketi geçtikten sonra Cevizli Saray Taksi’nin hemen yanında.

Kartal içinden gidecekseniz, C-90 Esenkent minibüsü ve C-81 Soğanlık Yeni Mahalle minibüsü ile gidebilirsiniz. İETT otobüsü ile gitmek isterseniz, KM34 ile gidebilirsiniz. Hazal Sokak durağında inin.

Kartal dışından geliyorsanız metrodan Esenkent durağında inin. Alt geçidi kullanarak D-100 güney tarafı çıkışından çıkın. D-100 yol kenarındaki duraktan KM34 İETT otobüsüne ücretsiz olarak aktarma yapın. Otobüsten Hazal Sokak durağında inin.