Avukat Çağdaş Ateş kimdir?

Avukat Çağdaş Ateş, Kartal’da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve CHP’de siyaset yapan bir avukat ve siyasetçidir. Bu makalede, Av. Çağdaş Ateş hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere yer verilmiştir.

ÇAĞDAŞ ATEŞ kimdir?

1988 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimi Kartal’da tamamladı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi ve 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında Marmara Üniversitesinde sosyal demokrat hukukçular kulübü kuruculuğunu yaptı. Kartal’da ÇYDD Gençlik kolları başkanlığı yaptı ve halen ÇYDD Kartal Şb. Yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Kartal’da Kent Konseyi Gençlik Meclisi kurucularından olan Av. Çağdaş Ateş yönetim kurulu üyesi görevlerinde bulundu. Sivil toplum örgütleri yanı sıra CHP Kartal ilçe teşkilatı içerisinde gençlik kolları yönetiminde bulunan AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ eğitim sekreteri görevlerinde bulundu ve ilk defa Parti içi eğitim komisyonu ile gençlere partiyi tanıttı.

Partinin halka ve sivil toplum örgütlerine daha yakın olabilmesi için Gençlik Koordinasyon Merkezi Platformu ile parti adına çalışmalarına devam etti. Sosyal sorunlara çözüm bulmak adına TIR şoförleri ile sendikalar için ayrıca çalışmalar sürdürmeye devam etti. Çalışmalarından dolayı 2010 yılında Eğitim dalında Maltepe Belediyesi tarafından onur ödülüne layık görüldü.

İş hayatına TBANK’DA başlayan Av. Çağdaş Ateş; sırası ile TATA TÜRKİYE, KOÇ HOLDİNG ve OYAK kurumu bünyesinde iş hayatına devam etti. Daha sonra Kartal’da kendisinin ortağı olduğu GÜVEN HUKUK BÜROSU’nu kurdu ve halen burada serbest avukatlık yapmaktadır. Halka yakın ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışına sahip olan Av. Çağdaş Ateş, projelerde referans alınacak iki makam olduğunu belirtmektedir. “Bunlar Kartal Halkı ve Parti örgütüdür.” Demektedir.