CHP Kartal’da Belediye Meclis Üyeliğine Başvuran Genç Adayların Sayısı Artıyor

CHP tüzüğü gereği yerel yönetimler adaylığı için gençler ve kadınlara özel kota konulduğu bilinmekteydi. CHP Lideri Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU ve Parti Meclisi ise bu konuda mevcut aday adayları içinde gençlerin ve kadınların aday adayı olmasının parti için çok önemli olduğunu belirtmekteydiler. Bu anlamda Kartal’da aday adaylarının bir bir boy gösterdiği bu zamanda bizler Kartal’ın genç adaylarını inceleme altına aldık. CHP Kartal ilçe teşkilatına belediye meclis üyeliği için başvuran genç adaylardan birisi de AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ.

ÇAĞDAŞ ATEŞ kimdir?

1988 yılında Kadıköy/İSTANBUL’DA doğdu. İlk ve Orta öğrenimi KARTAL’da tamamladı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi ve 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında Marmara Üniversitesinde sosyal demokrat hukukçular kulübü kuruculuğunu yaptı. Kartal’da ÇYDD Gençlik kolları başkanlığı yaptı ve halen ÇYDD Kartal Şb. Yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Kartal’da Kent Konseyi Gençlik Meclisi kurucularından olan AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ BİR KAÇ DÖNEM yönetim kurulu üyesi görevlerinde bulundu. Sivil toplum örgütleri yanı sıra CHP Kartal ilçe teşkilatı içerisinde gençlik kolları yönetiminde bulunan AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ eğitim sekreteri görevlerinde bulundu ve ilk defa Parti içi eğitim komisyonu ile gençlere partiyi tanıttı. Partinin halka ve sivil toplum örgütlerine daha yakın olabilmesi için GENÇLİK KOORDİNASYON MERKEZİ PLATFORMU ile parti adına çalışmalarına devam etti. Sosyal sorunlara çözüm bulmak adına TIR ŞOFÖRLERİ İLE SENDİKALAR için ayrıca çalışmalar sürdürmeye devam etti. Çalışmalarından dolayı 2010 yılında Eğitim dalında Maltepe Belediyesi tarafından onur ödülüne layık görüldü.

İş hayatına TBANK’DA başlayan AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ; sırası ile TATA TÜRKİYE, KOÇ HOLDİNG VE OYAK kurumu bünyesinde iş hayatına devam etti. Daha sonra Kartal’da kendisinin ortağı olduğu GÜVEN HUKUK BÜROSU’nu kurdu ve halen burada serbest avukatlık yapmaktadır. Halka yakın ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışına sahip olan AV. ÇAĞDAŞ ATEŞ, projelerde referans alınacak iki makam olduğunu belirtmektedir. “Bunlar Kartal Halkı ve Parti örgütüdür.” Demektedir.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar