İnan Güney kimdir? Memleketi ve biyografisi

İnan Güney, mali müşavirlik mesleğini yürüten, aynı zamanda CHP’de tüm kademelerde siyaset yapmış bir isimdir. CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan İnan Güney hakkında bilmeniz gereken her şey.

1995’ten beri CHP’de siyaset yapan Güney, doğma büyüme Beyoğlulu. Evli ve üç kız babasıdır. Üniversite mezunu olan Güney, aynı zamanda CHP’nin İBB belediye meclis üyesidir.

İnan Güney kimdir?

Doğma büyüme Beyoğlu Örnektepeli olan İnan Güney, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. Ardından Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans çalışmalarını Marmara Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler alanında sürdüren Güney, alanında bir de tez üzerinde çalışmalar yürüttü.

Siyasete 1995’te CHP’de gençlik kolları seviyesinden başlayan Güney, ilçe yönetim kurulu üyeliği ve eğitim sekreterliği görevlerinde bulundu. Güney, 2011 ile 2014 yılları arasında CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Güney, 2020 ile 2022 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi İBB Grup Yöneticisi olarak görev yaptı. Güney, halen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev alıyor.