Telegram’dan indirilen dosyalar nerede?

Telegram dosyalarının kaydedildiği yeri merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Telegram, WhatsApp’a alternatif olarak en çok tercih edilen sohbet uygulamalarından biri ve Telegram multimedya dosyalarının telefonunuzda nereye kaydettiğini merak etmeniz gayet normaldir.

Telegram’da, katıldığınız bir grup veya kanalda veya arkadaş sohbet gelen kutunuzda bir video veya bir fotoğraf gördüyseniz, onları kullanmakta olduğunuz cihazınıza kaydedebileceğinizi söyleyeyim. PC’de veya mobilde olmanız fark etmez. Evet, videoları kaydetme adımları bir şekilde birbirinden farklı olabilir, ancak sonunda sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik kısa ya da 3 saatlik, bir tür film olan her türlü videoyu kaydedebilirsiniz.

Telegram dosyalarının yeri

Telegram dosyalarının kaydedildiği yeri görmek oldukça kolay. Android cihazınızda Telegram’da gelen bir fotoğrafın kaydedildiği yer için cihaz klasörleri veya sdcard içinde Telegram klasörüne girmeniz yeterlidir. Cihazın klasörlerine veya sdcard klasörüne girdikten sonra, burada tüm klasörleri bulacaksınız.

Telegram klasörünün içinde fotoğrafları ve videoları ayrı klasörler halinde bulacaksınız, bu yüzden endişelenmenize gerek kalmayacak.

telegram dosyalar android

iPhone’da Telegram dosya indirme

iPhone’da ise Telegram dosyalarınızı Dosyalar uygulaması içinde iPhone’umda klasörü içinde Telegram klasörü içinde bulabilirsiniz. Videolarınızı Dosyalar klasörüne kolayca kaydedebilirsiniz.

telegram dosya indirme

Daha önce de söylediğim gibi Telegram videolarını dakikalar içerisinde galeriye veya dosyalar uygulamasına indirebilirsiniz. Ancak, videoları kaydetmek için önce Telegram’da bir hesap oluşturmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca cihazınızda videoları kaydedeceğiniz yer için de boş bir alan olmalıdır.