iPhone indirilen dosyalar nerede bulunur?

Dosyaları iPhone veya iPad’inize indirdiyseniz, bunların nerede olduğunu bulmak Mac veya PC’ye kıyasla kafa karıştırıcı olabilir. iOS ve iPadOS’in indirmeleri depoladığı özel bir klasör vardır ve bunu Dosyalar uygulaması aracılığıyla bulabilirsiniz.

İlk olarak, iPhone veya iPad’inizde Dosyalar uygulamasını bulun. Bunu yapmanın en hızlı yolu Spotlight Aramasıdır. Ana ekranın ortasından bir parmağınızı aşağı doğru kaydırın ve ardından “Dosyalar” yazın. Arama sonuçlarında “Dosyalar”a dokunun.

iPhone İndirilenler Klasörü

İndirilen dosyaları ve PDF’leri açmak için “Dosyalar” uygulamasını açmanız gerekiyor. Dosyalar uygulamasını ana ekranda bulabilirsiniz. Ayrıca ekranı aşağıya kaydırarak arama kısmından veya Siri’yi kullanarak ulaşabilirsiniz.

iphone dosyalar indirilenler 1

Dosyalar uygulamasında en alttaki “Gözat“a ve ardından, BetWinner yeni giriş adresi kullandığınız aygıta bağlı olarak “iPhone’umda” seçeneğine dokunun. Şimdi iPhone’da bulunan dosyalara bakabilirsiniz.

iphone dosyalar indirilenler 2

Konumlar” altındaki liste, hangi uygulamaları yüklediğinize bağlı olarak değişir, ancak cihazınızda her zaman “Cihazımda” listesi bulunur.

iphone dosyalar indirilenler 3

Daha sonra, yüklediğiniz uygulamalara bağlı olarak yine değişen bir klasör listesi göreceksiniz. Genellikle çoğu kişi dosyaları “İndirilenler” klasörüne kaydeder, bu yüzden ona dokunun.

iphone dosyalar indirilenler 4

İndirdiğiniz tüm dosyaların bir listesini göreceksiniz. İndirme işlemi sırasında, bir dosyayı “İndirilenler” dışında bir klasöre kaydedebilirsiniz. Aradığınız dosyayı görmüyorsanız, sol üstteki Geri okuna ve ardından başka bir klasöre dokunun.

iphone dosyalar indirilenler 5

İstediğiniz dosyayı bulduğunuzda, önizlemek için ona dokunabilir veya bir açılır menü açmak için dokunup basılı tutabilirsiniz. Ardından, diğer işlemlerle birlikte dosyayı taşıyabilir, kopyalayabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Dosyalar uygulamasından çıkmanız yeterlidir. Dosyalar’ı bir sonraki açışınızda, aradığınız dosya bıraktığınız yerde olacaktır.