Netflix genç aşk filmleri

Bu zamanlarda konfor için kendimize zaman ayırmak ve komik bir gençlik filmi izlemek isteyebiliriz. Netflix’teki genç aşk filmlerinden daha rahatlatıcı bir şey yoktur. Bu filmlerin neden bu kadar rahatlatıcı olduğunu anlamak zor. Belki de o çağdaki duyguların çok ham ve güçlü olduğu için yıllar sonra bile bir izlenim bırakıyorlar. Belki de aşkın ilk kızarması her zaman en güçlü olanıdır. Ya da belki de gençlerin kesinlikle hareketleri konusunda filtreleri olmadığı için en iğrenç şakaları bile yapabiliyor olmalarıdır.

Netflix’teki en iyi gençlik filmleri, hepsini olmasa da bazılarını sıralıyor. İster yürek burkan bir romantik film, garip bir genç kız komedisi, her şeyi kapsayan bir melodram, ister liseyi genel olarak toplum için bir metafor olarak kullanan bir film istiyorsanız, Netflix’in size uygun bir gençlik filmi var.

The Kissing Booth 2 (2020)

The Kissing Booth 2
Fotoğraf lisansı: Netflix

The Kissing Booth’un beklenmedik bir çıkış yapmasının ardından devam filminin gelmesi kaçınılmazdı. Bu sefer Elle, üniversite kararları yaklaşırken erkek arkadaşı Noah ve en iyi arkadaşı Lee ile olan ilişkilerini dengelemek zorunda.

Banana Split (2020)

Banana Split
Fotoğraf lisansı: Netflix

İki genç kız yeni bir arkadaşlık kurar. Yakalayış? Biri diğerinin eski sevgilisinin yeni sevgilisidir ve arkadaşlığını sanki bir ilişkiymiş gibi arkasından sürdürürler.

All the Bright Places (2020)

All the Bright Places
Fotoğraf lisansı: Netflix

Jennifer Niven’ın romanından uyarlanan bu film, melodrama daha yakın bir şekilde, birlikte bir okul projesinde çalışmak üzere görevlendirildiklerinde bir romantizme başlayan iki sorunlu genci takip ediyor. Ama duyguları kişisel sorunlarının üstesinden gelmeye yetiyor mu?

The Half of It (2020)

The Half of It
Fotoğraf lisansı: Netflix

Futbolcu Paul, diğer öğrenciler için denemeler yazarak bir yandan para kazanan Ellie’yi, Aster Flores adlı bir sınıf arkadaşına bir aşk mektubu yazması için görevlendirir. Tek sorun? Ellie de Aster’a aşık.

To All the Boys I’ve Loved Before: P.S. I Still Love You (2020)

To All the Boys
Fotoğraf lisansı: Netflix

To All the Boys I’ve Loved Before’ın romantik kahramanı Lara Jean, ilk gerçek ilişkisinin tüm ayrıntılarını araştırmak zorunda.

See You Yesterday (2019)

See You Yesterday
Fotoğraf lisansı: Netflix

Biraz zaman yolculuğu olan bir gençlik filmi. İki lise dahisi zamanda yolculuk etme becerisini keşfeder, ancak bunlardan biri geçmişinde travmatik bir olayı denemek ve değiştirmek için kullanır ve bunun şimdiki sonuçları olur.

To All the Boys I’ve Loved Before (2018)

To All the Boys 2018
Fotoğraf lisansı: Netflix

Her şeye burnunu sokan kız kardeşi, tüm zamanların en iyi beş aşkına kişisel mektuplar gönderen Lara Jean’in hikayesini şimdiye kadar muhtemelen biliyorsunuzdur. Ama bu, Noah Centineo’yu dünyaya ilk kazandıran film, dolayısıyla tekrar izlemekte kesinlikle bir sakınca yok.

The Perfect Date

the perfect date
Fotoğraf lisansı: Netflix

Netflix’in en sevilen sevgilisi Noah Centineo, üniversite için para kazanmak için hizmetlerini sahte bir flört olarak sunan birini canlandırıyor. Tabii işin içine gerçek duygular da giriyor. Camila Mendez, kendi liginin dışında olduğunu düşündüğü ama kazanmak istediği züppe kız Shelby’yi canlandırıyor.

Sierra Burgess Is a Loser (2018)

Sierra Burgess Is a Loser
Fotoğraf lisansı: Netflix

Yoksa bize Noah Centineo’yu veren film bu muydu? Burada, bu sefer utangaç ve sevilmeyen Sierra’nın (Stranger Things’den Shannon Purser) karşısında, bir başka hassas kalp atışı olan Jamey’i oynuyor. Sierra, Jamey ile bir ilişkiye başladığı Cyrano de Bergerac tarzı bir duruma karışır – telefon numarasının başka birine ait olduğunu düşünmesi dışında. Yanlış kimliği ne kadar sürdürebilir?

Dude (2018)

Dude
Fotoğraf lisansı: Netflix

Dört arkadaş, lisenin son iki haftasında bir sürü akılsızca karar verirler – hiçbirimizin bu konuda bir şey bilmeyeceğinden değil. Gençlerin oyunculuklarını konu alan bu hikayede Lucy Hale, Awkwafina, Kathryn Prescott ve Alexandra Shipp başrolde.

Candy Jar (2018)

Candy Jar
Fotoğraf lisansı: Netflix

İki ultra rekabetçi münazara şampiyonu, birbirleriyle yüzleşmeyi bırakmak zorunda kaldıklarında bir döngüye girerler ve aynı ekipte çalışırlar.

Dumplin’ (2018)

Dumplin
Fotoğraf lisansı: Netflix

Kendini sevme havasındaysanız, bu film eski bir güzellik kraliçesinin (Jennifer Aniston) kızı olan ve annesine inat bir güzellik yarışmasına katılan büyük beden genci (Danielle Macdonald) izliyor.

Alex Strangelove (2018)

Alex Strangelove
Fotoğraf lisansı: Netflix

Kendisinden önceki pek çok genç gibi, Alex Truelove kendi aşk üçgeninde. Ancak bu sefer, uzun zamandır en iyi arkadaşı olan Claire (her zamanki gibi) ya da Elliot adında bir çocuk arasında karar veremez.

Deidra & Laney Rob a Train (2017)

Deidra & Laney Rob a Train
Fotoğraf lisansı: Netflix

Anneleri hapse girdiğinde, Deidra ve Laney onları koruyucu aileden uzak tutmak için bir soygun planı yapar. Bu bir film için asık suratlı bir kurgu gibi görünse de, aslında bir komedi! Ve Riverdale’den Ashleigh Murray, namı diğer Josie’nin performansıyla daha da iyi hale getirildi.

The Kissing Booth (2018)

The Kissing Booth
Fotoğraf lisansı: Netflix

Netflix gişe rakamlarını ünlü bir şekilde açıklamasa da, bu film çıktığında şirketin İçerikten Sorumlu Genel Müdürü Ted Sarandos Vulture’a bunun “ülkede ve belki de dünyada en çok izlenen filmlerden biri” olduğunu söyledi. Belki de basit aşk üçgeni kurulumu bu kadar popüler olmasının nedenidir: En iyi arkadaşları Elle ve Lee’yi (Joey King ve Joel Courtney) yaşlandıkça ilişkileri değiştikçe takip eder ve Elle, Lee’nin erkek kardeşine (Jacob Elordi) aşık olur.

Lady Bird (2017)

Lady Bird
Fotoğraf lisansı: Netflix

Bazı filmlerde gençlik yıllarının romantik bir görünümü vardır – Lady Bird’de yoktur. Bunun yerine, lise son sınıfında bocalayan bir lise son sınıf öğrencisi, erkeklerle, eski arkadaşlarla, yeni arkadaşlarla ve annesiyle olan ilişkilerini yönlendirmeye çalışırken izler.

Before I Fall (2017)

Before I Fall
Fotoğraf lisansı: Netflix

Daha doğaüstü bir eğilime sahip bir şey için, bu film, kahramanın aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda olduğu Groundhog Day tarzı şablonu takip ediyor. Bu sefer, Zoey Deutch bir araba kazasında öldüğü günü yeniden yaşayan kötü bir kızı oynuyor. Yolundaki hatayı öğrenip döngüyü sonlandırabilir mi?

Handsome Devil (2016)

Handsome Devil
Fotoğraf lisansı: Netflix

Bu İrlanda filmi, spor takıntılı bir yatılı okulda, beklenmedik bir şekilde okulun yıldız rugby oyuncusuyla bağ kurunca şansı dönmeye başlayan genç bir serseriyi takip ediyor. Ancak okulun homofobik atmosferi arkadaşlıklarını zorlamaya başlayınca işler sarpa sarar.

The Perks of Being a Wallflower (2012)

The Perks of Being a Wallflower
Fotoğraf lisansı: Netflix

Stephen Chbosky’nin (aynı zamanda filmi de yöneten) sevilen romanından uyarlanan Perks, ilk aşk, uyum ve teypleri karıştırmanın tuhaf bir hikayesidir.

Scott Pilgrim vs. the World (2010)

Scott Pilgrim
Fotoğraf lisansı: Netflix

Bu çizgi roman uyarlamasında, ergen Scott Pilgrim, Ramona Flowers ile çıkmak istiyor ama önce onun yedi kötü eski sevgilisini yenmesi gerekiyor. Savaşlardan sonra, gerçek bir ilişkiye neyin girdiğini öğrenebilir mi?