Netflix arkadaşlık filmleri

Genellikle gözden kaçan bir film türü, arkadaşlıkla ve dostlukla ilgili filmlerdir. Çok fazla dikkat çekmiyorlar ama arkadaşlığı kucaklayan birçok film var ve izlenmeyi hak ediyorlar. Neyse ki, arkadaşlıkla ilgili bu filmlerin çoğu Netflix’te de mevcut.

Öyleyse bir filmi arkadaşlıkla ilgili olarak sınıflandırmam için ne gerekiyor? Eh, bir şekilde, şekil veya biçim, filmin merkezinde romantik olmayan bir ilişki olmalı. Bu bağ iki insan, iki hayvan, bir grup insan, bir grup hayvan ve birkaç durumda bir insan ve bir uzaylı arasında olabilir. Bu yönergeleri kullanarak, herkesin en sevdiği yayın hizmetinde bir sürü parlak film arkadaşlığı örneği bulabildim. En iyi arkadaşınızı (ya da en sevdiğiniz uzaylıyı) arayın ve arkadaşlıkla ilgili bu 15 Netflix filmine göz atın.

The Breakfast Club

The Breakfast Club

Tam bir genç arkadaşlık filmi. John Hughes’un gözaltındaki bir grup çocuk hakkındaki klasik komedi-dramı, en büyük uyumsuzların bile en beklenmedik zamanlarda arkadaş olabildiğini gösteriyor. Her seferinde iyi hissettiren bir film.

The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

İki liseli kız, biri diğerinin tamamen kardeşinin düşmanı olan ağabeyi ile çıkana kadar en iyi arkadaştır. Hailee Steinfeld ve Haley Lu Richardson’ın yer aldığı The Edge of Seventeen, Netflix’te.

Superbad

superbad

Bu eğlenceli yetişkinliğe geçiş filminde Seth, Evan ve Fogell mezuniyetten önce bir partide havalı çocuklara katılmak için bir şans daha elde ediyor. Ama sadece içkiyi getirirlerse. Bu alkol arayışı, gece çılgınca kontrolden çıkarken, arkadaşlığın tam bir testi olur.

Pitch Perfect

Pitch Perfect

Bir arkadaşlığı pekiştirmenin acapella şarkılarından daha iyi bir yolu var mı? Üniversitedeki yılı tamamlayıp DJ olma hayalinin peşinden gidebilmek için sert görünüşünü korumaya kararlı olan Beca bile, sonunda enstrümansız şarkı söyleyen takım arkadaşları tarafından yıpranır. Daha önce hiç görmediğimiz daha uyumlu bir arkadaşlık grubu.

The Intouchables

The Intouchables

Asla tanışmaması gereken iki adamın gerçek hikayesi; bir yamaç paraşütü kazasında yaralanan dört felçli bir aristokrat ve projelerden genç bir adam.

The Perks of Being a Wallflower

Perks of Being a Wallflower

Stephen Chbosky’nin bu yetişkinliğe geçiş draması, Charlie’nin hayatını isimsiz bir arkadaşına yazdığı bir dizi mektupta anlatırken takip ediyor. Film ilerledikçe, Charlie’nin gerçek hayatta kendi arkadaş grubunu kazandığı ve bununla birlikte gelen drama ile uğraştığı için büyümesini görüyoruz. Komik, yürek ısıtan, yürek parçalayıcı ve bir grup film gecesi için mükemmel.

Blades of Glory

Blades of Glory

Will Ferrell ve Jon Heder, her ikisi de rekabetçi solo artistik patinaj dünyasından yasaklanan rakip patenciler olarak rol alıyor. Bir seçim yapmaları gerekiyor: Dönüp çok sevdikleri sporu arkalarında mı bırakıyorlar yoksa efsanevi bir geri dönüş için bir araya gelmek için farklılıklarını arkalarında mı bırakmaya çalışıyorlar?

Going in Style

Going in Style

Zach Braff’ın 1979 yapımı filminin yeniden çevrimi zekice esprili ve keyifli. Üç yaşlı vatandaş ve ömür boyu arkadaş, emekli maaşları iptal edildiğinde bir bankayı soymak için bir plan yapar. Belki de en iyi rol modeller değiller, ama yine de her şeye rağmen yanınızda olmaya hazır bir sürü ömür boyu arkadaşınız olduğu için şükrettirecek.

The Social Network

The Social Network

2003 yılında Harvard mezunu Mark Zuckerberg, arkadaşı Eduardo Saverin’in yardımıyla Facebook adlı bir sosyal ağ sitesi kurar. Başarılı bir girişim olduğu ortaya çıksa da, yol boyunca birkaç kişiyle bağlarını koparır.

Ferris Bueller’s Day Off

Ferris Bueller's Day Off

Evet, başka bir John Hughes filmi ekliyoruz çünkü dürüst olmak gerekirse, kimse onun gibi arkadaşlıklar ve gençlik filmleri yazmıyor. Üç arkadaşın okulu astığı basit konsepti nasıl alıp tüm zamanların en iyi gençlik filmlerinden biri haline getirdiğinden hala emin değiliz ama başardı. Kesinlikle izlenmeli.

The Kissing Booth

The Kissing Booth

Doğumdan beri arkadaş olan Elle ve Lee ile ilgili bu romantik komedi en iyi arkadaşınızla birlikte izlenebilecek türden. İki ana karakterin arkadaş olması ve aslında bir araya gelmek istememeleri, ki biz de bunu seviyoruz. Bu, normal bir arkadaşlıkla gelen kavgaları ve kıskançlıkları, onları sadece ikisi arasındaki gizli bir romantizme indirmeden halledebileceği anlamına gelir.

The Two Popes

The Two Popes

Bu filmi izlememiş olanlar için bu listede yersiz görünebilir. Ancak, en dindar olmayanlar için bile bu film kesinlikle denenmesi gereken bir film. Film, Papa 16. Benedict ile Papa Francis arasında kurulan şaşırtıcı dostluğun gerçek hikayesine odaklanıyor. İçten ve esprili bir film.

The Young Offenders

The Young Offenders

Cork’tan Conor ve Jack çok iyi arkadaşlardır ve her şeyi birlikte yaparlar. Bir polis gemisinin ele geçirilmesi sırasında bir kokain balyası denize düştükten sonra, çift, onu aramak için Cork’u dolaşmak için bir şans olduğuna karar verir. Eğer gülmek istiyorsanız, bu baştan sona çok komik.

3 Idiots

3 Idiots

“Ferris Bueller’s Day Off” geleneğinde, kurnaz bir zekaya ve altın gibi bir kalbe sahip asi bir şakacı hakkında bu canlandırıcı komedi geliyor. Hindistan’ın en prestijli üniversitesine vardığı andan itibaren Rancho’nun tuhaf planları, yeni keşfettiği iki en iyi arkadaşının hayatıyla birlikte kampüsü alt üst eder.

Mystic River

Mystic River

Çocukluk arkadaşı olan üç adamın hayatları, içlerinden birinin aile trajedisi yaşamasıyla alt üst olur.